Blog Yazmak İsteyenler için 10 Altın Değerinde Tavsiye

Blog yazıp yazmama konusunda kafanıza takılan birçok soru olduğunu biliyorum. Bir blog nasıl yazılır merak ediyorsanız, bende bir blog yazarı olabilirim ama nasıl yazmalıyım mı diyorsunuz? Eğer bu tarz sorulara cevap arıyorsanız, bu yazımız sizlere yol gösterici ve bilgi verici olacaktır. Rehberimizi takip ederek sizde bir blog yazmaya başlayabilirsiniz.

Yalnızca internet üzerinde karşılaşabileceğiniz bir muhabbet olmaktan çıkan blog yazarlığı, günlük yaşantınız içerisinde birçok yerde karşınıza çıkarak muhabbeti açılabilmektedir. Bu işi bir hobi olarak yapmaktan ziyade artık ticarete dökerek gelir elde etmek bile mümkün. Blog Yazarak Para Kazanmak başlıklı yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgilendirmeler yapmıştık. Yaşadığımız çağın gereksinimlerine ayak uydurarak, yeniliklere açık bir şekilde yeni kazanç yöntemlerine yönelebilirsiniz. Hayatınıza bir renk katabilmek için farklı bir çalışma ortamı arıyorsanız belki de bir blog sizin kurtuluş noktanız olabilir. İçinizde yer edinmiş o yazma duygusunu dışarıya çıkarabilir ve Blogger olmanın nasıl bir his olduğunu yaşayabilirsiniz.

Duygularınızı katarak veya gizleyerek bildiklerinizi başkalarına aktarmak, her an istediğiniz yerde yapabileceğiniz bir iş olan Blogger olmak ve blog yazarlığı yapmak; doğru kararlar aldığınız takdirde başarılı ve kaliteli çalışmaların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Eğer bir blog açmak istiyorsanız, Blogger olmak konusunda merak ettiğiniz konular yer alıyorsa bu işlem oldukça basit. Birkaç basit adımın ardından, doğru yönlendirmeler ile sizde bir blog sahibi olabilirsiniz. Size kalmış bir şekilde ücretsiz veya oldukça cüzi bir ücret ödeyerek bir blog sitesi kurulumu sağlayabilirsiniz. Eğer sizde bir blog sahibi olmak istiyorsanız Blogger ile Ücretsiz Blog Nasıl Açılır? Başlıklı rehberimize göz atabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sizlere blog yazmak konusunda tavsiyeler vereceğimiz bu yazımızda sizleri bir Blogger yapacak ve yazılarınızı internette paylaşma konusunda teşvik edeceğiz. Ayrıca son olarak şu notu da buraya düşmek istiyorum, daha profesyonel bir blog sitesi oluşturmak istiyorsanız dünya genelinde en çok kullanılan WordPress yazılımını tercih etmenizi öneririz. Bu konuda WordPress Kurulumu nasıl yapılacağı konusunda anlatım yaptığımız yazımıza göz atabilirsiniz. Herkesin blog yazabileceğini unutmamanızı söyleyerek yavaştan her sayfada sizlerle paylaşılmayacak bu özel tavsiyelere geçebiliriz.

Blog Yazarken Bu Konulara Dikkat Edin

Ne Olursa Olsun, Başarılı Olduğunuz ve Sevdiğiniz Konularda Blog Yazın

Belki de bir blog yazmak için anlamanız gereken kilit nokta burasıdır. Her zaman, hiçbir şeyi kafanıza takmadan sevdiğiniz ve hoşunuza giden konularda yazı yazın. Başarılı olabileceğinize inandığınız konularda yazı yazmak her zaman sizi başarıya götürecek temel noktadır. Blog siteniz için belirlemiş olduğunuz konuyu sevdiğiniz konularla bağlantılı seçmeniz halinde, her zaman keyif alarak yeni yazılar yazabilirsiniz. Ayrıca bu durum yazmış olduğunuz yazıların beğenilme oranlarının artmasına sebebiyet verecektir. Bunun yanı sıra daha bilgili olduğunuz konularda yazılar yazmak hem sizin açınızdan daha kolay olacak hem de zevkli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Örneğin kitap okuma alışkanlığınız bulunuyor ve kitapları çok seviyorsanız, bir blog açarak daha önce okumuş olduğunuz kitapları tanıtabilir görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu gerçekten sizin açınızdan düşünüldüğünde oldukça zevkli bir çalışma olacaktır. Konu olarak seçiminizi dar bir yelpazede tutmanız sizin için başarılı sonuçlar doğuracaktır.

Her konu hakkında yazı yazabilirsiniz fakat bu bloğunuzun göreceği rağbetin düşük olmasına sebebiyet verecektir. Çünkü daha geniş konularda bilgi toplayabilmeniz ve uzmanlık edinebilmeniz oldukça zor ve daha fazla zaman ayırmanızı isteyecektir. Bu durum sizin sıkılmanıza sebebiyet verecek ve pes etmenize neden olacaktır. Başarılı bir Blogger olmak istiyorsanız, her işte olduğu gibi burada da yaptığınız işi severek yapmanız ve sıkılmadan vakit geçirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle sevdiğiniz bir konu üzerine yoğunlaşmak azminizin artmasına, daha kaliteli paylaşımlar yapmanızı sağlayacaktır. Bloğunuzu kullanırken zorluk çekmemeniz bloğunuzu sevmenizi sağlayacak temel etkenlerden birisidir bunun için WordPress kullanmanızı tavsiye ederim. WordPress Nasıl Kurulur başlıklı rehberimizde size nasıl kuracağınızı anlatmıştık.

Profesyonel Blog Yazarlarından Destek Alın

Her işte olduğu gibi blog yazarlığı konusunda da tecrübeli ve usta kişiler var. Bloğunuzu oluştururken merak ettiğiniz ve bilgi almak istediğiniz her konuda bu uzmanlara danışabilir onlardan yardım alabilirsiniz. Blog yazarları çoğunlukla sizlere yardım etmekten çekinmeyecek ve merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt vermeye çalışacaktır. Dijital ortama giriş konusunda sizlere hocalık edecek bu kişiler, yaptıkları işi seven ve uzun süredir blog yazarlığı yapan kişilerden olmalıdır. Profesyonel blog yazarlarıyla direk iletişime geçerek, sitelerinde paylaşmış oldukları yazılardan kendinize pay çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Bu konuda örnek alabileceğiniz birkaç blog belirtmek gerekirse, annelik üzerine bir blog yazmak isteyen kişiler bu tarz konulardan zevk alabileceğini düşünüyorsa bloganne.com gerçekten başarılı bir örnek olduğunu söylemek yanlış olmaz sanırım. Bu tarz yüzlerce örnek verilebilir, kendi ilgi alanınızla ilgili araştırma yapabilir zaten birçoğu çoktan araştırmış bile olabilirsiniz.

Kesinlikle Acele Etmeyin, Zamanla Her Şey Rayına Oturacak

Bloğunuzun açılması üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen zirveye oturmasını beklemeyin. Böyle bir hayaliniz varsa size üzülerek hayallerinizin yıkılacağını söylemek istiyorum. Her zaman sabırlı olmalı ve aceleci davranmaktan çekinmelisiniz. Daima basamakları birer birer adımlar atarak çıkmaya özen gösterin. Yalnızca Blogger olmakta değil tüm işlerinizde tek tek adım atmak sizi başarıya götürecektir. Bugüne kadar başarılı olmuş her insan başarı merdivenlerini sırayla çıkmıştır.

Kaliteli bir alt yapı oluşturarak, güzel bir temayla birlikte blog yazarlığına başlayabilirsiniz. Her şey tamamlandıktan sonra tanıtımlara başlayabilir ve zaman içerisinde zirveye çıktığınızı görebilirsiniz. Ancak acele ederseniz her şey birbirine girecek ve yükselmeniz gerekirken daha da düşmeye başlarsınız.

Yazılarınızı Hazırlarken SEO Uyumlu Hazırlayın

Yazılarınızın ön plana çıkabilmesi için SEO uyumlu olmaları oldukça önemli. Arama motorların ürettiğiniz içerikleri anlayabilmeleri için bu kurallara uygun yazılar hazırlamanız gerekmektedir. Arama motorları içeriğinizi doğru anlaması halinde kullanıcılara sitenizi sunacak ve yönlendirmeler sağlayacaktır. Bunun için Google’ın Gözünde Kaliteli Bir Sayfa başlıklı yazımıza bir göz atabilir ve nasıl bir sayfa oluşturmanız, yazı oluşturmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
Sitemizde yer alan arama kutusu aracılığıyla SEO kelimesini aratarak, çıkacak yazıları inceleyebilir bu yazılar sizler için yeterli bilgileri sunacak kadar ayrıntılıdır. Bu sayede daha kaliteli içerikler üretmeye başlar, yazılarınızı hedef ziyaretçilerinize ulaştırmayı başarabilirsiniz. Ayrıca En Sık Yapılan 10 SEO Hatası konusuna da bir göz atabilir bu hataları yapmaktan kendinizi alı koyabilirsiniz.

Sayfa Düzeni ve Tema Tercihiniz Çekici Olmalı

Evet belki bu madde biraz değişik gelmiş olabilir fakat insanlar üzerinde bırakmış olduğun ilk izlenimin oldukça önemli olduğunu unutmayın. Aynı durum internet siteniz içinde geçerlidir. Bloğunuza giren bir kişiye karşı ilk izlenimi iyi bırakmanız gerekmektedir. Bunun için sizlerle paylaştığımız birbirinden güzel ve dikkat çekici Ücretsiz Blogger Temaları sayfasına göz atabilirsiniz. Burada Blogger üzerinden oluşturmuş olduğunuz ücretsiz bloğunuzda kullanabileceğiniz onlarca tema listelenmektedir.

Ayrıca eğer WordPress ile bir blog oluşturmuş iseniz bunun içinde yine sitemizde yer alan WordPress Temaları sayfasına bir göz atarak, aradığınız temayı bulabilirsiniz. Eğer sayfalarınız oldukça karmaşık ise bu ziyaretçileriniz için adeta bir kaos yaşanmasına sebebiyet verecek ve siteyi derhal terk etmelerine yol açacaktır. Fakat onların dikkatini çekecek ve göze hitap eden bir tasarım onları siteye bağlayarak, siteden ayrılmamalarını sağalyacaktır.

Kendiniz ve Bloğunuz İçin Zaman Ayırın

Bloğunuzun açılışını yaptığınız ilk günün ardından her gün bir içerik girmeye çalışmayın. Eğer kendinizi bunu yapabilecek kadar yeterli hissediyor iseniz bu tarz bir girişime kalkışın. Fakat bunun dışında kendinize ve sitenize zaman ayırarak gerekirse birkaç günde bir yazı girmeye çalışın. Bu şekilde hem daha geç sıkılacak ve başlangıçta gelen az ziyaretçi sayısından kaynaklı moral bozukluğunuzun önüne geçebilirsiniz. Sabrettiğiniz takdirde her geçen gün daha kaliteli içerikler üretmeye başladığınızı fark edeceksiniz.
Bilmiyorum daha önce duymuş muydunuz fakat Bruce Lee’nin söylemiş olduğu bir söz var ki buraya cuk diye oturmuş diyebilirim. “On bin hareketi çalışmış bir insandan korkmam, yalnızca bir hareketi on bin defa çalışmış bir insandan korkarım.” Demiştir. Bu söz azmin ve kuvvetin oldukça iyi bir şekilde ifade edildiği nadir sözlerdendir. Ayrıca büyük bir sabrın işareti olan bir sözdür.

Kopya İçeriklerden Uzak Durun

Bloğunuz için devamlı içerik üretmeniz gerekmiyor. Böyle bir zorunluluğunuzun olmadığını unutmayın. Ancak içerik üretemediğiniz bu zamanlarda bloğunuzun boş kalması canınızı sıkar ve kopya içerikler yayınlamaya kalkarsanız başınıza istemediğiniz sonuçlar gelebilir. Sitenizin kalitesinin düşmesine neden olacak bu durum, kopya içerikle karşılaşan okurlarınız gözünde büyük bir düşüşe neden olacaktır. Ayrıca Google başta olmak üzere tüm arama motorları tarafından bir hırsız damgası yemeniz an meselesi.

Bu yüzden bir blog üretirken daha az yazmanız sizin açınızdan bir sorun teşkil etmeyecektir. Az ve öz yazı üretmek, uzun cümlelerden kaçınmak başarılı bir blog yazmanın temel anahtarlarından birisidir. Özgün olun ve yaptığınız işlerin altına imzanızı bırakın. Vicdanınız rahat bir şekilde yaşamaya devam edin, kendi düşüncelerinizden asla şaşmayın.

Blog Yazmak Üzerine Son Tavsiyelerim

Hayatınızda yeni bir anlam katması amacıyla atmış olduğunuz adım sonucunda açmış olacağınız bloğun, başarılı ve her zaman sahip olmak istediğiniz bir blog olması sizin elinizde. Tamamen hayal gücünüze dayalı bir şekilde ilerleyecek bir blog, başarmanın neredeyse tamamını oluşturuyor. Her şeyden önce başaracağınıza inanmalı ve azminizden hiçbir şey kaybetmeden her zaman daha ileriye ve yükseğe ilerlemeye çalışmalısınız. Devamlı bir çalışma içerisinde olarak, severek bir iş yapmanız oldukça önemli. Başarı merdivenlerini tırmanabilmek adına bu işi severek yapmanız gerektiğini unutmayın.

Kendinizi hasır hissettiğiniz takdirde bu işi yapmamanız için hiçbir neden yer almayacak ve artık blog yazmak için ilk adımı atmanız gerekecek. Hiç vakit kaybetmeden hemen bir blog oluşturabilir ve yazmaya başlayabilirsiniz. Blog yazmak düşündüğünüz ve çevrenizde duyduğunuz kadar zor bir iş değil!

Son olarak kesinlikle şunu aklınızdan çıkarmayın; İnternet adeta dev bir okyanustur, burada sizinle yarışacak birçok balık (rakip) ve karşınıza çıkacak balıkçı, avcılar (engeller) olacak. Fakat bir rakibiniz bulunmuyorsa zirveye oynamanın bir anlamı ve heyecanı olmaz değil mi? En iyi olabilmek için en iyisini üretmeniz gerekiyor ve bu sizin elinizde!

YORUMLAR

BLOGGER: 2
Loading...
301 yönlendirmesi,1,301 yönlendirmesi hakkında,1,301 yönlendirmesi nasıl yapılır,1,301 yönlendirmesi nedir,1,Adsense,12,adsense banka doğrulama,1,adsense banka ekleme,1,adsense iban ekleme,1,adsense onay,1,Adsense onaylatma,1,adsense ödeme duraklatıldı,1,Adwords,3,affiliate marketing,2,affiliate marketing nasıl yapılır,1,affiliate marketing nedir,1,Airties Modem Şifresi,1,akıllı cep telefonu,7,akıllı saat,1,akıllı televizyon,3,alan adı,1,alternatif kazanç,1,Anadolu Jet ucuz uçak biletleri,1,Analytics,2,Android,1,Android Batarya,1,Android Batarya Kalibrasyonu,1,Android Oreo,1,Android Oreo 2018,1,Atatürk Kravat,1,Başkasına Nasıl Kontör Gönderilir,1,Bayilik Veren Firmalar,1,bilgisayar,3,Bios,1,Bitcoin,3,Blog,1,blog yazmak,1,Blogger,71,blogger para kazanmak,1,blogger taşıma,1,blogger temaları,1,blogger teması,1,Blogger yardım,1,Blogger'dan WordPress geçiş,1,canlı tv,1,canlı tv izle,1,CDN,1,cloudflare,4,cloudflare ayar,1,cloudflare ayarlama,1,cloudflare kaldırma,1,cloudflare kurulumu,1,cloudflare nasıl kurulur,1,cloudflare nedir,1,cloudflare özellikleri,1,cloudflare seo,1,cloudflare yardım,3,cloudflare zararları,1,Devlet,2,Diğer,3,domain,1,Donanım,8,drone,1,Elektronik Sigara,1,elektronik sigara modelleri,1,en sık yapılan hatalar,1,Facebook,11,FileZilla,1,filezilla kullanımı,1,filezilla kurulumu,1,filezilla nasıl kullanılır,1,filezilla nasıl kurulur,1,filezilla yardım,1,Firefox,1,Firefox Kayıtlı Olan Şifreleri Silme,1,Firefox’da Kayıtlı Form Verileri Nasıl Silinir,1,ftp kullanımı,1,Girişimcilik ve Kişisel Gelişim,1,Google,21,Google Adsense,2,Google Sandbox,1,Gözü Kaynak Almasına Hangi Damla İyi Gelir,1,Hesap,36,Hitman Sniper Hile Apk indir,1,hosting,2,Instagram,9,İnternet,12,İnternetten Para Kazanmak,23,iphone,1,işletim sistemi,1,kazanç,1,kontör gönderme,1,METİN2 7X,1,METİN2 7X HİLESİ,2,Minecraft Apk indir,1,Mobil,11,modem arayüz girişi,1,modem şifreleri,1,Mouse ile seçilen metnin rengi nasıl değiştirilir,1,müzik indirme,1,nasıl site açılır,1,Office,2,on-page seo,1,onepage tema,1,Oyun,43,profil resmi gizleme,1,reseller hosting,1,samsung,1,samsung tablet,1,Sandbox,1,satış ortaklığı,3,satış ortaklığı firmaları,1,satış ortaklığı nasıl yapılır,2,satış ortaklığı nedir,1,Schema Lite,1,SEO,12,seo hataları,2,seo hatası,2,servis sağlayıcısı,1,seyahat önerileri,1,Simcity Buildit Hile Apk indir,1,Site içi seo,1,sunucu,1,swarm,1,Tanıtım,1,tek sayfa tema,1,Terminal Servisleri,1,Tplink Modem Şifresi ve Arayüze Erişim,1,tüm modem şifreleri,1,Twitter,10,ucuz uçak bileti,1,uçuş bilgileri,1,ücretsiz blogger teması,1,ücretsiz indir,2,ücretsiz tema,3,vodafone,1,Vodafone 2 Gb İnternet 1 TL,1,vodafone tarife,1,Webmaster,31,Whatsapp,5,whatsapp profil resmi,1,whatsapp profil resmi gizleme,1,Windows 10,51,Windows 8,2,Windows 8 Biosa,1,Windows 8 Biosa Nasıl Girilir,1,Wordpress,17,Wordpress kurulumu,1,wordpress nasıl kurulur,1,WordPress Tema,2,wordpress yardım,2,Yazılım,58,Youtube,18,Yurt Dışı Uçuşlar,1,Yüksek Kaliteli Sayfa,1,
ltr
item
Teknik Blog | isa.gen.tr: Blog Yazmak İsteyenler için 10 Altın Değerinde Tavsiye
Blog Yazmak İsteyenler için 10 Altın Değerinde Tavsiye
https://1.bp.blogspot.com/-2QRueLCOt5Q/WtTGMTuaQBI/AAAAAAAABok/KtxkaArrhVopSuUtGVi2YaJL_L7iS134QCLcBGAs/s1600/blog-altin-tavsiyeler.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-2QRueLCOt5Q/WtTGMTuaQBI/AAAAAAAABok/KtxkaArrhVopSuUtGVi2YaJL_L7iS134QCLcBGAs/s72-c/blog-altin-tavsiyeler.jpg
Teknik Blog | isa.gen.tr
https://www.isa.gen.tr/2018/04/blog-yazmak-isteyenler-icin-10-altin-tavsiye.html
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/2018/04/blog-yazmak-isteyenler-icin-10-altin-tavsiye.html
true
420692696674173166
UTF-8
Hepsi yüklendi! BUNA BENZER BAŞKA BİR YAZI YOK Tüm Yazılar Devamını oku Yanıtla İptal et SİL By Ana Sayfa SAYFALAR YAZILAR Tümünü Görüntüle BENZER YAZILAR KATEGORİ ARŞİV ARAMA YAP... TÜM YAZILAR Uygun bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Az önce 1 saat önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce Ay önce Takipçiler Takip et THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kodları kopyala Tüm kodları seç Tüm kodlar kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy