Google Adsense Onaylatma 10 Garantili Yöntem

Bloğunuzdan para kazanmayı istiyor olmanız en doğal hakkınız. Birçok blogger gibi sizde paylaştığınız yazılardan az çok bir şeyler kazanmak istiyor olabilirsiniz. En azından emeğinizin karşılığını alabilmek için böyle bir girişiminiz olması normal. Bu yazımızda sizlere Google’ın meşhur Adsense yayıncı ağına katılabilmeniz için bazı ipuçları paylaşacağız.

Google Adsense platformu en kazançlı reklam platformlarının başında geliyor olmasına rağmen birçok kişi bu platforma kabul edilmek konusunda sorunlar yaşıyor. Bu sorunları aşabilmeniz için sizlere bazı ipuçları ve tavsiyeler vereceğim.

Oldukça sık gelen mesajlardan bazılarını yazmak gerekirse şu şekilde; Google Adsense başvuru şartları nelerdir? Google Adsense başvurumu reddetti. Google Adsense onayı nasıl alabilirim? Google Adsense onayı nasıl alınır? Adsense başvurum onaylanmadı. Adsense sitemi neden kabul etmiyor…

Bu tarz gelen birçok mesaja toplu bir şekilde yanıt verebilmek adına hazırladığımız bu yazımız umarım sizler için yararlı olacaktır.
Google Adsense Onaylatma

Google Adsense Onayı Alabilmek İçin Yapmanız Gereken 10 Adım 

1. Adsense Gizlilik Politikası

Adsense’in bloğunuzu veya sitenizi kabul etmeme nedenlerinden birisi belki de siteniz veya bloğunuz içerisinde bir gizlilik politikası sayfasının yer almıyor olmasıdır. Benim ki küçük, kendimce paylaşımlar yaptığım bir blog gizlilik politikamın olması neyi değiştirebilir ki? Bu soruyu soruyor olabilirsiniz fakat şunu bilmelisiniz ki bu tamamen yanlış bir düşünce.
Gizlilik Politikası
Google Adsense’e kabul edilebilmek için bir gizlilik politikası sayfası oluşturmanız oldukça önemli. Eğer bir gizlilik politikası sayfasına sahip değilseniz muhtemelen onay alamayacaksınız. Bunun nedeni ise bir Gizlilik Politikası belirlemeniz, işinizi ne kadar ciddi yaptığınızı Google’a gösterecek olması.

2. Üst Seviye Bir Alan Adı

Bazı Blogger arkadaşlarımız için üzücü bir kriter olsa da belirtmek zorundayız. Blogger veya WordPress tarafından sunulan ücretsiz alan adları kullanılarak bir Adsense hesabı almanız bir hayli zor olacaktır.

Birçok kullanıcı bu platformlar üzerinden emek verip büyüttükleri bir bloğa sahip olsalar dahi Adsense onayı alamadıklarında bir hüsrana uğrayabiliyor. Bu durumda üst seviye bir alan adına geçiş yapmaları gerektiğini fark ederek, ekstra bir çaba içerisine girmeleri gerekebiliyor.

Üst seviye bir alan adı derken neyi kastettiğimizi anlamadıysanız şu şekilde bir örnek verelim;
Üst Seviye Alan Adı: Google.com
Alt Seviye Bir A. Adı: Google.blogspot.com
Alt Seviye Bir A. Adı: blog.wordpress.com
Üst Seviye Bir Alan Adı
Umarım bu örneklerimiz olayı anlamanıza yardımcı olabilmiştir. Yeni alan adınızı belirlerken bazı terimleri geçirmemeye dikkat edin.

Site adreslerinizi seçerken içerisinde “Hack, Full İndir” gibi illegal içerik belirten sözcükler kullanmayın. Bir birey veya kuruma ait telif hakkına tabi isimler seçmeyin. Argo veya küfür içeren isimlerden kaçının. Ayrıca kesinlikle cinsel bir başlık seçmeyin.

Daha öncesinde Blogger alt yapısında bir internet sitesine sahipseniz bu sitenize bir alan adı bağlantısı kurabilir ya da sitenizi bir WordPress alt yapısına taşıyabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız altta paylaşacağımız yazımıza bir göz atabilirsiniz.

SEO Kaybı Yaşamadan Blogger'dan WordPress'e Nasıl Geçilir? – Sıfırdan Bir WordPress site kurulumu ve taşıma işlemleri.

3. İçeriğiniz Yeterli Mi?

Google’ın içerik kriterlerinin neye göre ve ne kadar olduğu konusunda net bir bilgi yer almıyor. Fakat sitenizin onay alabilmesi için tavsiyemiz minimum 20 adet yazıya sahip olmanız. Fakat bu yazıları 100-200 kelime gibi kısa tutmaktansa 400-600 arası bir uzunlukta tutmaya dikkat etmelisiniz.

4. İçeriğiniz Kaliteli Mi?

Adsense’in başvuru şartlarında yer almakta olan kalite standartları belki de en önemli maddelerden birisi. Sitenizde yer alan içeriklerin kesinlikle kopyala – yapıştır yöntemiyle yapılmamış olması gerekiyor. Özgün bir şekilde, ziyaretçi dostu bir içeriğe sahip olmalısınız.
Kaliteli İçerik
İçeriğinizin kalitesinin yanı sıra belirli konuları içermiyor olması da gerekli. Adsense’in kesinlikle kabul etmediği bazı içerik türleri var. Bunlar; Telif hakkı içeren siteler (Örneğin film veya dizi siteleri), müstehcen (+18) içerikler, hack, her türlü uyuşturucu madde ve alkol içeren siteler kabul edilmiyor. Ayrıca, casino ve kumar içerikli sitelerde Adsense tarafından kabul edilmemektedir. Son olarak şunu da belirtelim, bunların dışında yer alan tüm yasa dışı içerikler de direk olarak ret yemenizi sağlayacaktır.

5. Hakkımda Sayfanız Bulunmalı

Aynı şekilde bir gizlilik politikası sayfanız gibi, Hakkımda sayfanızın da yer alması gerekiyor. Eğer bir Hakkımda sayfanız yer almıyorsa içeriğiniz aşırı kaliteli değilse boşuna beklemenize gerek yok “Adsense Başvurunuz Reddedildi” mesajını almanız uzun sürmeyecektir.

6. İletişim Sayfası

Belki de en önemli sayfalarınızdan birisi bu olmalı. Google, incelemeleri sırasında ziyaretçilerinizin sizinle iletişime geçebilmesi için bir iletişim sayfası oluşturup oluşturmadığınızı kontrol edecektir. Ziyaretçilerin sizinle iletişime geçmesini sağlayacak bu sayfa üzerinde bir iletişim formu yerleştirmelisiniz. Ayrıca sitenizle aynı uzantıya sahip bir e-posta adresine yer vermeniz daha iyi bir sonuç doğuracaktır.
İletişim
İletişim sayfanıza ekleyebileceğiniz bir diğer seçenekler ise, iletişim formu ve e-postanın yanı sıra Sosyal Medya hesaplarınızı da bu bölüme ekleyebilirsiniz. Ayrıca bulunmuyorsa bir Google +1 (Plus) hesabı oluşturarak eklemenizde fayda var.

7. Tasarımınız Ziyaretçiyi Yormasın

Kaliteli bir içeriğe sahip olmanız çoğu zaman yeterli olmayabilir. Zira Adsense reklamlarını yerleştirebileceğiniz aynı zamanda ziyaretçilerinizin sitede kaybolmasını engelleyecek bir tasarıma sahip olmalısınız. Kullanışlı bir tasarımınız bulunmuyorsa net bir şekilde şunu belirtebilirim ki “Adsense Aboneliğiniz Kesinlikle Reddedilir”.
Web Design
Adsense’in en önemli kriteri bu olabilir. Bakın en önemlilerden birisi demiyorum, en önemlisi diyorum. Kullanıcı dostu, kolay kullanılabilen yönlendirme çubukları ve arama kutusu yer almıyorsa Adsense hesabını unutun.

8. Google’da Kaydınız Bulunuyor Mu?

Eğer Google’da bir kaydınız yer almıyorsa sizinle bir ortaklık içerisine girmesini beklemeyin. Google kaydından kastımız bir Google hesabınızın bulunması değil, sitenizin Google arama motorunda kayıtlı olup olmadığı. Bloğunuzu kesinlikle arama motoruna kayıt ettirmelisiniz ve içeriklerinizin index alıp almadığını kontrol etmelisiniz.

İndex: İçeriklerinizin arama motorunda kaydının bulunup, bulunmaması demektir.
Google index

9. Google Analytics Kullanabilirsiniz

Google tarafından sunulan Analytics hizmeti, bloğunuz veya diğer sitelerinizin istatistik verilerini detaylı bir şekilde takip ederek inceleme imkanı sunan bir sistemdir.

Bu sistemi doğru kullanmanız halinde sitenizi daha iyi yerlere getirebilecek istatistiksel verilere ulaşabilir ve buna göre çalışmalar yürütebilirsiniz. Elbette Adsense hesabının onay alması için zorunlu bir işlem değil fakat kullanmanız sizin için faydalı olacak ve ufakta olsa bir artı kazanmanızı sağlayacaktır.

10. Farklı Reklamlar Bulunuyorsa Kaldırmayı Deneyin

Bloğunuz veya internet siteniz, Adsense öncesinde farklı firmalardan reklamlar alarak yayınladıysanız bunları kaldırmayı deneyin. Resmi olarak bir kriter olmasa da sitenizi kontrole gelen Adsense ekibinin gözünde kötü bir izlenim bırakmaya yol açabilir. Aslında farklı reklam şirketleriyle Adsense reklamları aynanda yayınlanabilir bunda bir sıkıntı yok fakat siz yinede onay öncesinde bu reklamları kaldırmayı deneyin.

EKSTRA - Bunları Da Atlamayın

Yukarıda sizinle paylaştığımız 10 maddeye dikkat etmenizin ardından ekstra olarak bu bilgilere bir göz atmayı unutmayın. Bu bilgiler hesabınızın onaylanması için sizlere katkı sağlayacaktır.

  • Birden fazla internet sitesi veya bloğunuz bulunuyorsa, bunlar arasından en iyi diyebileceğiniz adresle başvuruda bulunun. İlk onay sonrasında tüm sitelerine reklam kodu ekleyebilirsiniz.
  • Adsense başvurularınız sırasında kesinlikle gerçek kimliğinizi kullanın. Bunlar kontrol edilecek olup, hatalı veya fake bilgiler kullanmanız reddedilmenizi sağlayacaktır.
  • Telif hakkı içeren resimler, görseller kullanmayın. Eğer kullanmanız gerekiyorsa bunların kaynağını belirtin. Google Kaynak belirten sitelerini oldukça sever. Kaynak kullanmaktan çekinmeyin.
  • Adsense başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz sırada 18 yaşını doldurmuş olduğunuza emin olun. 18 yaşından küçükler kabul edilmeyecektir.
  • Eğer bloğunuza para karşılığı veya illegal yollarla trafik sağlamışsanız kesinlikle Adsense başvurusu yapmayın. Aksi takdirde uzun süre hiç inceleme dahi almayabilirsiniz.
Yukarıda sizlerle paylaştığımız bilgilere dikkat ederek başvuru sağladığınız takdirde hesabınızın onaylanmaması için hiçbir neden olmayacaktır. Bunlara ek olarak aşağıda paylaşacağımız 3 sayfayı da incelemenizde fayda var.

AdSense'e katılmak için uygunluk
Google AdSense Çevrimiçi Hizmet Şartları
AdSense program politikaları

YORUMLAR

BLOGGER
301 yönlendirmesi,1,301 yönlendirmesi hakkında,1,301 yönlendirmesi nasıl yapılır,1,301 yönlendirmesi nedir,1,Adsense,12,adsense banka doğrulama,1,adsense banka ekleme,1,adsense iban ekleme,1,adsense onay,1,Adsense onaylatma,1,adsense ödeme duraklatıldı,1,Adwords,3,affiliate marketing,2,affiliate marketing nasıl yapılır,1,affiliate marketing nedir,1,Airties Modem Şifresi,1,akıllı cep telefonu,7,akıllı saat,1,akıllı televizyon,3,alan adı,1,alternatif kazanç,1,Anadolu Jet ucuz uçak biletleri,1,Analytics,2,Android,1,Android Batarya,1,Android Batarya Kalibrasyonu,1,Android Oreo,1,Android Oreo 2018,1,Atatürk Kravat,1,Başkasına Nasıl Kontör Gönderilir,1,Bayilik Veren Firmalar,1,bilgisayar,3,Bios,1,Bitcoin,3,Blog,1,blog yazmak,1,Blogger,71,blogger para kazanmak,1,blogger taşıma,1,blogger temaları,1,blogger teması,1,Blogger yardım,1,Blogger'dan WordPress geçiş,1,canlı tv,1,canlı tv izle,1,CDN,1,cloudflare,4,cloudflare ayar,1,cloudflare ayarlama,1,cloudflare kaldırma,1,cloudflare kurulumu,1,cloudflare nasıl kurulur,1,cloudflare nedir,1,cloudflare özellikleri,1,cloudflare seo,1,cloudflare yardım,3,cloudflare zararları,1,Devlet,2,Diğer,3,domain,1,Donanım,8,drone,1,Elektronik Sigara,1,elektronik sigara modelleri,1,en sık yapılan hatalar,1,Facebook,11,FileZilla,1,filezilla kullanımı,1,filezilla kurulumu,1,filezilla nasıl kullanılır,1,filezilla nasıl kurulur,1,filezilla yardım,1,Firefox,1,Firefox Kayıtlı Olan Şifreleri Silme,1,Firefox’da Kayıtlı Form Verileri Nasıl Silinir,1,ftp kullanımı,1,Girişimcilik ve Kişisel Gelişim,1,Google,21,Google Adsense,2,Google Sandbox,1,Gözü Kaynak Almasına Hangi Damla İyi Gelir,1,Hesap,36,Hitman Sniper Hile Apk indir,1,hosting,2,Instagram,9,İnternet,12,İnternetten Para Kazanmak,23,iphone,1,işletim sistemi,1,kazanç,1,kontör gönderme,1,METİN2 7X,1,METİN2 7X HİLESİ,2,Minecraft Apk indir,1,Mobil,11,modem arayüz girişi,1,modem şifreleri,1,Mouse ile seçilen metnin rengi nasıl değiştirilir,1,müzik indirme,1,nasıl site açılır,1,Office,2,on-page seo,1,onepage tema,1,Oyun,43,profil resmi gizleme,1,reseller hosting,1,samsung,1,samsung tablet,1,Sandbox,1,satış ortaklığı,3,satış ortaklığı firmaları,1,satış ortaklığı nasıl yapılır,2,satış ortaklığı nedir,1,Schema Lite,1,SEO,12,seo hataları,2,seo hatası,2,servis sağlayıcısı,1,seyahat önerileri,1,Simcity Buildit Hile Apk indir,1,Site içi seo,1,sunucu,1,swarm,1,Tanıtım,1,tek sayfa tema,1,Terminal Servisleri,1,Tplink Modem Şifresi ve Arayüze Erişim,1,tüm modem şifreleri,1,Twitter,10,ucuz uçak bileti,1,uçuş bilgileri,1,ücretsiz blogger teması,1,ücretsiz indir,2,ücretsiz tema,3,vodafone,1,Vodafone 2 Gb İnternet 1 TL,1,vodafone tarife,1,Webmaster,31,Whatsapp,5,whatsapp profil resmi,1,whatsapp profil resmi gizleme,1,Windows 10,51,Windows 8,2,Windows 8 Biosa,1,Windows 8 Biosa Nasıl Girilir,1,Wordpress,17,Wordpress kurulumu,1,wordpress nasıl kurulur,1,WordPress Tema,2,wordpress yardım,2,Yazılım,58,Youtube,18,Yurt Dışı Uçuşlar,1,Yüksek Kaliteli Sayfa,1,
ltr
item
Teknik Blog | isa.gen.tr: Google Adsense Onaylatma 10 Garantili Yöntem
Google Adsense Onaylatma 10 Garantili Yöntem
https://2.bp.blogspot.com/-dj_DVF4KwmI/WrECtkuQYuI/AAAAAAAABXU/l4d7p6svXPkRfSvgqoQ2_7r0vqFAXMRqQCLcBGAs/s640/google-a-banner.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-dj_DVF4KwmI/WrECtkuQYuI/AAAAAAAABXU/l4d7p6svXPkRfSvgqoQ2_7r0vqFAXMRqQCLcBGAs/s72-c/google-a-banner.jpg
Teknik Blog | isa.gen.tr
https://www.isa.gen.tr/2018/03/google-adsense-onaylatma-10-garantili-yontem.html
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/2018/03/google-adsense-onaylatma-10-garantili-yontem.html
true
420692696674173166
UTF-8
Hepsi yüklendi! BUNA BENZER BAŞKA BİR YAZI YOK Tüm Yazılar Devamını oku Yanıtla İptal et SİL By Ana Sayfa SAYFALAR YAZILAR Tümünü Görüntüle BENZER YAZILAR KATEGORİ ARŞİV ARAMA YAP... TÜM YAZILAR Uygun bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Az önce 1 saat önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce Ay önce Takipçiler Takip et THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kodları kopyala Tüm kodları seç Tüm kodlar kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy