Anasayfa / Uncategorized / Whatsapp’da Çevrimiçi Olmadan Mesaj Yazma

Whatsapp’da Çevrimiçi Olmadan Mesaj Yazma

Whatsapp'da Çevrimiçi Olmadan Mesaj YazmaWhatsapp’da durumunuz çevrimiçi olarak görünmeden cevap yazabildiğiniz biliyor muydunuz? Whatsapp’ta çevrimiçi olmadan mesajlara yanıt vermeyi anlatıyorum…

Whatsapp’da gizlilik önemli. Gizlilikten kastım birilerine yakalanmadan başka biriyle sohbet edebilmek. Birilerinin gözü sürekli sizin durumunuzdaysa ve çevrimiçi görünmemeniz gerekiyorsa size gerekenler bu yazıda.

Whatsapp günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması ve genci yaşlısı her akıllı telefon kullanıcısı Türk bu uygulamayı kullanıyor. SMS’i tarihe gömen bu uygulama pratik kullanımıyla öne çıkıyor. Artık herkes burada olduğundan kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

Peki çevrimiçi olmadan mesaj vermeyi biliyor musunuz? Bu yöntemler daha çok başkaları tarafından sürekli gözlem altında tutulan veya uyuyorum diyerek mesajlaşmak istemediği kişileri atlatanlara yarayacaktır. Durumuzda açık olduğunuz görülmeden size mesaj atanlara yanıt verebileceksiniz.

İki farklı yöntemden bahsedeceğiz, Android ve iPhone (iOS) cihazlarda kullanabileceğiniz bu yöntemler sayesinde son derece gizli bir şekilde sohbetinizi gerçekleştirebilirsiniz.

1. Bildirimleri Yanıtlayarak

Android ve iPhone cihazlarda whatsapp’tan biri size mesaj gönderdiğinde bildirim gelir. Ekranın üst kısmında çıkan bu bildirimlerin altında çıkan “Cevapla” butonuna tıklayarak gelen mesajı yanıtlayın. Bu sayede çevrimiçi görünmeden mesaj gönderebilirsiniz. Whatsapp’a girmeden mesaj yazmanızı sağlayan bu bildirimlerde dikkat etmeniz gereken iki şey var: Öncelikle sakın mesaja tıklamayın yoksa Whatsapp açılır ve çevrimiçi görünürsünüz. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise Cevapla yazısına tıkladıktan sonra kısa süre içinde bildirimin gitmesi. Yani cevap yazarken olabildiğince hızlı davranmalısınız. Yoksa mesaj yazmak için yine çevrimiçi olmak zorunda kalırsınız.

2- Çevrimdışı Mesajlaşma

Whatsapp hücresel veri yada wifi üzerinden çalışan yani internete ihtiyacı olan bir uygulamadır. İnternet bağlantısı olmadan mesaj atamaz yada alamazsınız. Biz bu durumu avantaja çevirerek çevrimiçi olmadan mesaj yazmak için kullanacağız.

Yapmanız gereken hücresel veri yada wifi verisini kapatmaktır. Veriyi kapattıktan sonra whatsapp’a girin ve mesaj yazacağınız kişiye mesajınızı gönderin ve uygulamayı kapatın. Uygulamayı kapattıktan sonra hücresel veriyi yada wifiyi tekrar açın. Telefona veri ulaştığında whatsapp mesajınız da gönderilecektir. Bu sayede whatsapp’ta çevrimiçi görünmeden mesaj atabilirsiniz.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

1 yorum

  1. ben sıklıkla bu numaraya başvuruyorum android cihazlarda açılan bildirim penceresini kullanıyorum. Okumadan cevap yazmanın sırrını soruyorlar. Sır sölenmez…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir