Anasayfa / Uncategorized / Steam Oyunları İçin Masaüstü Kısayol Simgesi Oluşturma

Steam Oyunları İçin Masaüstü Kısayol Simgesi Oluşturma

steamSteam kütüphanenizde bulunan ve masaüstüne kısayolunu eklemek istediğiniz oyunların kısayol simgelerini oluşturmayı biliyor musunuz? Steam’den satın alınan oyunların masaüstü kısayol simgeleri nasıl eklenir detaylı anlatım…

Steam’den bir oyun satın aldıysanız bu oyunu ilk indirdiğinizde masaüstünde bir kısayol simgesi otomatik olarak oluşturulur. Ancak bazen masaüstünü daha sade göstermek yada kalabalığı azaltmak amacıyla bu simgeleri silebiliriz. Bu simgelerin yararı oyuna erişimi daha pratik hale getirmeleridir.

Steam’den onlarca oyun satın almış olanlar bilirler ki kütüphanede listelenen oyunlar oldukça karışık görünür ve sık sık yanlış oyun açılır. Hatta çoğu zaman aradığımız oyunu bulmakta zorluk çekeriz. Bu sorunların çözümü için sıkça oynadığınız oyunların kısayollarını masaüstüne ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz kısayollar masaüstünde karmaşa yaratıyor ve yine seçmekte zorluk yaşıyorsanız “Oyunlar” adında bir klasör oluşturun ve bütün oyun kısayollarını burada toplayın.

Bu yazıda Steam kütüphanesindeki bir oyunun kısayol simgesi masaüstüne nasıl eklenir buna bakacağız.

Steam Oyunları İçin Masaüstü Kısayol Simgesi Oluşturma

Tek yapmanız gereken Steam programını açmak ve kütüphaneyi seçmek. Ardından sol menüde listelenen oyunlardan hangisinin kısayolunu oluşturmak istiyorsanızo oyunun ismine sağ tıklayın ve “Masaüstü Kısayolu Oluştur”u seçin. Artık oyunlarınıza daha çabuk ulaşabilirsiniz.

steam oyun kısayolu oluşturma, steam kısayol simgesi ekleme
steam oyun kısayolu oluşturma, steam kısayol simgesi ekleme

Steam kütüphanesindeki bir oyunun kısayol simgesini oluşturdunuz. Bu işlemin bir yararı da artık Steam programını başlatıp oyun seçmenize gerek kalmadan direk oyuna girebileceksiniz. Diğer türlü önce Steam’i açıp oyunu seçmeniz gerekiyordu ancak bundan sonra oyunun kısayoluna tıkladığınızda Steam programı da oyunla birlikte açılacaktır.

İyi oyunlar!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir