Anasayfa / Uncategorized / Steam İndirme Önbelleğini Temizleme Nasıl Yapılır?

Steam İndirme Önbelleğini Temizleme Nasıl Yapılır?

steamSteam indirme önbelleği nasıl temizlenir? Steam indirme önbelleğini temizlemek ne işe yarar? Detaylı anlatım..

Steam’in popülerliği günden güne artıyor. Farklı yerlerden farklı beklentileri olan kullanıcılar sisteme üye olup oyun satın aldıkça farklı problemler de ortaya çıkıyor. Oyun indirirken ve oynarken yaşanılan bazı sorunlar için indirme önbelleğini temizleyebiliriz.

İndirme önbelleğini temizlemek hiç açılmayan veya oyun sırasında hata veren uygulamaların çalışmasını sağlayabilir. Ayrıca indirmeleriniz hiç başlamıyorsa yada indirme sırasında sorun yaşıyorsanız steam indirme önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Önbelleği temizlemek hataya sebep olan dosya ve kodların silinmesini sağlar ve birçok sorunu pratik şekilde çözer. Hal böyle olunca kullanıcıların ne sorun yaşasalar indirme önbelleğini temizlemeyi seçiyorlar, işe de yarıyor.

Steam İndirme Önbelleği Nasıl Temizlenir?

İşleme başlamadan önce belirtmeliyim ki indirme önbelleği silinince Steam hesabınıza yeniden giriş yapmanız gerekecek. Kullanıcı adı ve şifrenizi hatırlamıyorsanız tekrar giriş yaparken sorun yaşayabilirsiniz.

Steam yazılımını açın ve sol üst köşeden Steam > Ayarlar’ı seçin.
Sol menüde İndirmeler sekmesini açın.
Burada en altta “İndirme Önbelleğini Temizle” butonuna tıklayın.

steam indirme önbelleğini temizle
steam indirme önbelleğini temizle

Karşınıza şöyle bir pencere açılacak ve onayınız istenecektir: “Bu işlem yerel indirme önbelleğini sıfırlayacak ve Steam’e yeniden giriş yapmanız gerekecektir. Devam etmek istiyor musunuz?

Tamam diyerek işlemi onaylayın ve steam önbelleğini temizleyin.

steam indirme önbelleğini silme ve temizleme işlemi nasıl yapılır
steam indirme önbelleğini silme işlemi nasıl yapılır

Steam İndirme Önbelleğini Temizlemek Ne İşe Yarar?

Steam indirme önbelleğini temizlemek oyunlarda ve indirmelerde yaşadığınız problemleri kalıcı olarak çözmenizi sağlar. Uzun süredir temizlenmeyen bir önbellek oyun performansınızda düşüşe ve hatalara neden olabilir. Önbellekte tutulan hatalı kod ve dosyalar geliştirici tarafından düzeltilse bile önbellekte kalmaya devam edeceğinden sorununuz giderilmez. Özellikle PUBG, CS:GO, GTA 5, The Forest gibi oyunlar sıkça güncelleme alırlar ve açıkları kapatılarak performansları da arttırılır. Bu geliştirmelerden ve güncellemelerden en iyi şekilde faydalanmak için Steam indirme önbelleğini düzenli olarak olarak temizlemeyi unutmayın.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir