Anasayfa / Uncategorized / Steam Oyun İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

Steam Oyun İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

steamSteam indirme hızı nasıl arttılır, steam indirmelerini hızlandırmak mümkün mü? Detaylarına bakıyoruz…

Steam; oyun satışı yapan, oyunları yine Steam arkadaşlarınızla birlikte oynama imkanı sunan eşsiz bir araç. Dünyanın büyük çoğunluğunun oyun satın almak için kullandığı ve oyun yapımcılarının da desteklediği Steam platformu indirme ve güncelleme desteği de sunuyor.

Türkiye’de internet hızları oldukça düşük olduğundan Steam’den oyun indirirken saatlerce beklemeniz gerekebilir. Bu süre içinde internette bir şey yapmanız da pek mümkün değildir. Çoğu kullanıcı AKN olmaması sebebiyle indirmelerini gece saat 2’den sonraya planlar ve gece bilgisayarını açık bırakara indirmenin sabah bitmesini ümit eder.

Bu yazıda Steam’den oyunları nasıl daha hızlı indirebileceğinizi anlatmak istiyorum. Öncelikle belirtmeliyim ki internet hızınızın kapasitesini arttırma ile ilgili bir tüyo vermeyeceğim, çünkü bu mümkün değildir. İnternet servis sağlayıcınız size ne kadar hız sağlıyorsa sizde en fazla o kadar hızda indirme yapabilirsiniz.

Örneğin 16 MBPS internet hızına sahipseniz saniyede en fazla 1,5 MB indirme yapabilirsiniz. Bu sınırın üstüne çıkmanız mümkün değildir. İnternetteki Cheat Engine v.b programlarla yapılan indirmeler, interneti hızlandırdığını iddia eden programlar yada size CS:GO’yu 10 dakikada indirdiğini söyleyen kişiler maalesef yanılmaktadır.

Steam indirmelerini hızlandırmanın en pratik yollarından birisi doğru indirme bölgesini seçmektir. Steam geçmiş yıllarda Türkiye’de serveri olmadığından daha yavaş indirme yapıyordu ancak şu anda Steam’in Türkiye lokasyon serverleri de var ve internet hızınızla doğru orantılı seviyede indirmeler yapabiliyorsunuz.

Steam’i açın, sol üst köşeden Steam > Ayarlar’ı seçin. İndirmeler’e tıkladıktan sonra indirme bölgesini Turkey olarak değiştirin. Türkiye’de yaşayan birisi haliyle en hızlı indirmeyi Türkiye serverlerinden yapabilecektir.

steam indirme hızını arttırmak, steam oyun indirme bölgesi değiştirme
steam indirme hızını arttırmak, steam oyun indirme bölgesi değiştirme

Steam’den oyun/dosya indirirken yada güncelleme yaparken en iyi verimi almak için kablolu internet kullanın. Kablolu internet veri aktarımı yaparken yaşanılan kayıpları en aza indirir. Ayrıca indirme esnasında internet tüketecek farklı bir işlem yapmayarak indirmenin en kısa sürede bitmesine yardımcı olun.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir