İnternetten Para Kazanma Hikayem... (Sürekli Güncel)

İnternetten Para Kazanmaİnternetten para kazanmak denilince insanın aklına bir sürü fikir gelebilir, gelmeyenler de sitemizden fikir edinebilir :)

Ülkenin ekonomik durumu insanları ikinci işi yapmaya zorluyor. Geçen aylarda yayınlanan bir istatistiğe göre Türkiye'deki insanların %70'i, 1 haftalık tatil parasını bulamıyor. Bu insanlar elbette aç değiller ama bir takım aktivitelere zaman ayıramamak insanlarda depresyon, aşırı sinirlilik gibi haller de yaratıyor, neyse bu doktorların alanı... Ama durum daha çok çalışıp daha çok para kazanmamız gerektiğini gösteriyor.

Ben de internetten para kazanmanın yollarını aradım. Kendi işimin yanında yıllarca yazarlık yaptım. Amatördüm elbette, hala da öyleyim. Bir sürü farklı internetten para kazanma yöntemi denedim ama hiçbirini blog yazmak kadar sevemedim. Bende kendime ek iş olarak bunu seçtim: Blog Yazarak Para Kazanmak

Ama benim bloğum biraz farklı. Daha çok teknik konuları ele alıyorum. Kişisel yazılarım içinse farklı bir blog fikrim var ama henüz onu hayata geçirmedim.

Teknik Blog ismini verdiğim sitemi yaklaşık 2 aydır yönetiyorum. Günde 3 makale girerek sürekli güncel tutmaya çalışıyorum. Geçen sürede ara ara işlerimden dolayı fire vermek zorunda kalsam da şu an toplamda 170 makale yazdım. Bu 170 makalenin hepsi benim ilgi duyduğum ve bilgi sahibi olduğum alanlar.

Bu blog siteyle ilgili planım 6 aylık bir maratonun sonunda aylık 1.000 TL para kazanmak. 6 aylık süre dolduğunda sitede tahmini 500 özgün yazı olacak. Bu yazıların tamamın sürekli tıklanan yazılar ve sürekli güncelleniyorlar. Günlük ortalama 5 K ziyaretçi hedeflediğim sitede banner reklam, tanıtım yazısı, link satışı ve sponsorluklarla birlikte 1000 TL kazanmayı planlıyorum.

Amacım aslında her zamanki yaptığım işi yapmak. Ben blog yazmayı her zaman sevdim, insanlara yararlı olmak da hoşuma gidiyor. Bu nedenle daha çok ne - nasıl yapılır konulu yazılar yazıyorum. Hem sevdiğim işi yapıp hem de para kazanmak istedim. 6 aylık sürenin sonunda toplam 500 yazı yazılmış olan siteye reklam almaya başlayacağım. Sitenin kategorisi çok fazla ve hedeflediğim kazançlı kelimeler de olmadığından adsense yayınlamayı düşünmüyorum. Bunun yerine daha çok kişilerden gelecek teklifleri değerlendireceğim. Bu miktarın daha da artması yine benim gayretime bağlı olacak. Site sürekli güncel kalırsa ve bende asıl işimden zaman ayırıp siteyle ilgilenirsem mutlaka daha da çok kazandıracaktır.

Neden 6 ay süre ve neden günde 3 yazı?


6 aylık sürenin anlamı -benim tecrübelerim göre- google'ın bir siteyi yükseltmeye başladığı minimum süre. Önceki bloğumda yazılarım rakiplerimden çok daha yararlı ve dolu dolu olmasına rağmen ilk 6 ay hiçbir şey yapamamıştım. Ancak bu süreyi geçtikte sonra site yükselmeye başladı ve ziyaretçi de katlanarak arttı. Daha sonra o siteyi elden çıkarttım ve son durumunu bilmiyorum.

Bu sitede daha çok ve güncel yazılar yazıyorum. 6 aylık sürede Google ve diğer arama motorlarının güvenini kazanmak için kendime tanıdığım süre oluyor aslında. Bence istikrarlı bir site 6 aydan sonra yıllanmış siteleri bile sıralamada geçebiliyor.

Yeni bir sitenin 6 aydan önce para kazandırması mümkün değil. Hem kimse sizi tanımadığından reklam vermiyor hem de google yeni olduğunuzdan arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmıyor.

Günde 3 yazı yazmaya çalışmamın sebebi ise tamamen kişisel. Bu sayı günde 10 bile olabilirdi ama ben bunun altından kalkamayacağımı düşündüğüm için tek başıma günde ancak 3 makale yazabilirim diyerek bu sınırı koydum. Bazen altına indiğim yada üstüne çıktığım da oluyor. Ama işten sıkılmamak için hiçbir zaman kendimi zorlamıyorum. Günde 10 tane yazı da yazabilirim ama şu an yaptığım gibi düz makaleler olur. Ne nasıl yapılır tarzında teknik makaleler bilgi birikimi, araştırma ve görsel anlatım isteyen işlerden. O nedenle çok vakit alıyor. 3 yazı yazmamın sebebi de buydu. Sizler kendinize güveniyorsanız ve istikrarlı şekilde devam ettiriririm diyorsanız günlük yazı yazmanın bir sınırı yok, haber siteleri yüzlerce yazı yazıyorlar.

Bu yazıda günden güne bloğumun gelişimini sizlerle paylaşmak ve nasıl para kazandığımı anlatmak istiyorum. Amacım insanlara faydalı almak ve benim bilgi birikimimden başkalarının da faydalanmasını sağlayarak insanların ekonomilerine bir miktar para eklemelerine yardımcı olmak. Blog yazarak para kazanmak sizleri belki zengin etmeyecek ama evinizi kira, elektrik, su, internet gibi giderlerini karşılamanızı sağlar.

Blog açılış tarihi: 20 Eylül 2017
Toplam Yazı Sayısı: 170
Günlük Ziyaretçi Sayısı: 160
Toplam Yorum Sayısı: 36
Kazanç: 0 TL


7.12.2017 Güncellemesi


2017 yılının son ayına girdiğimiz şu günlerde bloğum ziyaretçi oranını ve etkileşimini bir miktar daha arttırdı. Halen sitede hiçbir sitenin yada adsense'nin reklamını yayınlamıyorum. Bu birkaç ay daha bu şekilde sürecek. Web sitenin trafiği iyice arttıktan sonra gerekli görüşmeleri sağlayarak para kazanmak istiyorum. Net olarak söyleyemesem de sanırım Nisan ayı gibi ilk reklamımı almış olurum.

Geçen sürede bazen farklı işlerimin çıkması bazen de hiç keyfimin olmaması nedeniyle boş geçirdiğim günler oldu. Boş geçen günlerin açığını kapatmak amacıyla 4-5 yazı birden yayınladığım telafi günlerim oldu.

Sitede yazacak konu bulamamaktan çok şikayetçiyim. Aslında kafamda bir çok konu var ama hayata geçirmek çok zor. Yazılsa bile çok az kişi tarafından okunacağından bunları biraz geri plana attım ve forumları blogları gezerek insanların nelerden şikayet ettiklerini tespit edip çeşitli çözüm önerileri içeren başlıkları taslak olarak kaydettim. Her gün yeni başka konular buluyor ve yazıyorum. Geçen hafta hiç yazacak konum yokken şu anda taslak olarak yazılmayı bekleyen 20 kadar başlık var ve hepsi dolu dolu içeriklerle süslenecek.

Maraton devam ediyor, bu işi hakkıyla yapıp ekonomik olarak rahatlamak istiyorum.

Sitenin güncel istatistiklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz, merak ettiğiniz konuları İletişim sayfasındaki mail adresimden sorabilirsiniz.

Toplam Yazı Sayısı: 190
Günlük Ziyaretçi Sayısı: 210
Toplam Yorum Sayısı: 54
Kazanç: 0 TL


14.12.2017 Güncellemesi


Bu hafta benim için oldukça zor oldu. Günde 3 yazı yazınca haliyle eldeki başlıklar çok hızlı tükeniyor ve yeni başlıklar bulmak zorunda kalıyorsunuz. Bazen önceden yazılmış yazıları daha iyi hale getirip yazarken bazen de kimsenin daha önce bahsetmediği konulara değiniyorum. Sitenin ilerleyişi sürüyor. Ziyaretçi sayım bir miktar daha arttı.

Sitenin bir de paravan bloğunu oluşturdum ve rekabetin yüksek olduğu konuları oraya da girmeye başladım. Kısa makaleler yazıp paravan siteden ana siteye link çıkarıyorum. Bu sitenin uzun vadede çok işime yarayacağına eminim.

Yeni başlıklar bulmakta zorlanınca bazı yabancı bloglara dadandım :) Ancak sadece başlıkları alıyorum, içeriği tamamen kendim oluşturuyorum. Eğer içerikten alıntı yapıyorsam kaynak olarak belirtiyorum.

Bazen inancımı kaybedip boşverdiğim oluyor. Kendimi motive etmek duş alırken gelecek planları yapıyorum. İlginç değil mi? Ama işe yarıyor, garanti veririm :)

Siteye hala reklam eklemedim ve sosyal imleme sitelerinden reddit'i aktif olarak kullanmaya karar verdim. Reddit, postlarımı silip beni sinir etmişti geçmiş senelerde. Bu sefer daha doğru kategorilerde yayın yapıp kalıcı linkler almak istiyorum. Site istatistikleri aşağıda, para kazanma maceram hızla devam ediyor!

Toplam Yazı Sayısı: 210
Günlük Ziyaretçi Sayısı: 260
Toplam Yorum Sayısı: 64
Kazanç: 0 TL


29.12.2017 Güncellemesi


Bu güncellemeyi geciktirdim biraz, kusura bakmayın. Geçen sürede sitem gelişim göstermeye devam etti. Bazı günler havadan dolayı rahatsızlanıp yazamadım bazen de farklı işlerle ilgilenmem gerektiğinden yazı yazamadığım oldu ama yine de istikrarı kaybetmeden güncel içerik girmeye devam ettim. Yazı, yorum ve ziyaretçi sayısı artıyor. Sitenin alexa değerini de arada takip ediyorum, güzel düşüşler yaşıyor ve en iyiler listesine yaklaşıyorum.

Bir ticaret sitesinde 2 yıllık link satın almak isteyen birine rastladım. Kısa sürede iyi güzel para kazanabilirdim ancak henüz site çok yeni olduğumdan elim gitmedi ve vazgeçtim. Sitede henüz tek bir reklam yayınlamadım, oldu demeden de yayınlamayacağım.

Sosyal paylaşımlara, reddit ve google bookmarks imlemelerine devam ediyorum. Ayrıca yazdığım bir çözümün arayışında olan forum kullanıcılarına da mesaj olarak yazıyı iletiyorum. Bunları Donanımhaber, Technopat, Wmaracı, r10, Shiftdelete gibi büyük ve köklü siteler oluyor, bu sitelere giren kullanıcıları da siteme çekmek için çabalıyorum.

Artık SSL sertifikasına da sahibim, tamamen ücretsiz https hizmeti blogger tarafından geçenlerde yayınlandı. Bende geciktirmeden yayına aldım ve uzun vadede sıralamamı olumlu etkileyeceğini düşünüyorum.

Para kazanma maceram devam ediyor.

Toplam Yazı Sayısı: 252
Günlük Ziyaretçi Sayısı: 450
Toplam Yorum Sayısı: 96
Kazanç: 0 TL


15.01.2017 Güncellemesi


Yazı yayınlamaya aynen devam ediyorum. Her hafta güncelleme sözü verdim ama kayda değer bir gelişme olmadığından bazen yazmaya eriniyorum... Geçen iki hafta boyunca neredeyse kayıpsız şekilde yazı yazarak siteyi güncellemeye devam ettim. Bazı eski yazılara da çeki düzen verip ziyaretçi sayısını ciddi manada arttırmayı başardım.

Anladım ki google güncellenen yazıları seviyor, o nedenle geri dönüşlere önem veriyorum ve gözüme çarpan eski yazıları sürekli düzenliyorum.

Sosyal paylaşımlara ve imlemelere de devam ettim. Şimdilik tek sıkıntım çok okunduğu halde yorum alamaya yazılar... İnsanımızın yorum yapmak gibi bir huyu yok biliyorum fakat bir yandan da bu yazılar gerçekten ziyaretçiyi doyuruyor mu diye de düşünmüyor değilim... Küfür edip çıkıyor da olabilirler :)

Siteyi açalı 120 gün olmuş. Toplam 300 yazı yazmışım, bu istatistiğe göre hastalık, iş, güç derken 60 yazı kaybım var. Bu açığı makale satın alarak yada tempoyu arttırarak kapatmaya çalışacağım. Kalan 60 günde 180 makale yazarsam toplam 480 makale yapıyor. Bir miktar eksiğimiz kalıyor, o da sorun değil.

Sitedeki bazı yazıları da iki defa yazdığımı fark ettim. Toplam 2 konuyu ikişer defa yazmışım, google affetsin :) Bir sonraki güncellemede görüşmek üzere...

Toplam Yazı Sayısı: 300
Günlük Ziyaretçi Sayısı: 800
Toplam Yorum Sayısı: 119
Kazanç: 0 TL


1.02.2017 Güncellemesi


Güncelleme yapmayalı 2 haftadan fazla oldu, kayda değer bir gelişme olmadığından yazmak istemedim. Yazı sayısını yine katladım ancak ziyaretçi sayım azaldı. Bunun nedenini bilmiyorum ama Google'ın beni test ettiğini düşünüyorum. Birkaç hafta içinde ziyaretçi sayım fırlayacaktır, umarım :) Yoksa ümidim biraz kırılacak....

Yazacak konu bulamamaktan çok şikayetçiyim, bu konuda araştırmalar yapıyorum. Yazıları sosyal medyada ve forum sitelerinde sıkça imliyorum. Site düşüşe geçince ve yüzlerce yazı bu kadar az olunca bir SEO şirketine başvurdum, belki de benim göremediğim bir sorun vardır diye... Ülkenin önde gelen SEO firmasına attığım mesaja aldığım yanıt karşısında şok oldum, aylık 5000 - 20000 TL arasında ödeme istediklerini söylediler, ben bu parayı kazanmadığım için mesajlarına yanıt veremedim :)

Macera devam ediyor...

Toplam Yazı Sayısı: 340
Günlük Ziyaretçi Sayısı: 700
Toplam Yorum Sayısı: 173
Kazanç: 150 TL

YORUMLAR

BLOGGER
301 yönlendirmesi,1,301 yönlendirmesi hakkında,1,301 yönlendirmesi nasıl yapılır,1,301 yönlendirmesi nedir,1,Adsense,12,adsense banka doğrulama,1,adsense banka ekleme,1,adsense iban ekleme,1,adsense onay,1,Adsense onaylatma,1,adsense ödeme duraklatıldı,1,Adwords,3,affiliate marketing,2,affiliate marketing nasıl yapılır,1,affiliate marketing nedir,1,Airties Modem Şifresi,1,akıllı cep telefonu,7,akıllı saat,1,akıllı televizyon,3,alan adı,1,alternatif kazanç,1,Anadolu Jet ucuz uçak biletleri,1,Analytics,2,Android,1,Android Batarya,1,Android Batarya Kalibrasyonu,1,Android Oreo,1,Android Oreo 2018,1,Atatürk Kravat,1,Başkasına Nasıl Kontör Gönderilir,1,Bayilik Veren Firmalar,1,bilgisayar,3,Bios,1,Bitcoin,3,Blog,1,blog yazmak,1,Blogger,71,blogger para kazanmak,1,blogger taşıma,1,blogger temaları,1,blogger teması,1,Blogger yardım,1,Blogger'dan WordPress geçiş,1,canlı tv,1,canlı tv izle,1,CDN,1,cloudflare,4,cloudflare ayar,1,cloudflare ayarlama,1,cloudflare kaldırma,1,cloudflare kurulumu,1,cloudflare nasıl kurulur,1,cloudflare nedir,1,cloudflare özellikleri,1,cloudflare seo,1,cloudflare yardım,3,cloudflare zararları,1,Devlet,2,Diğer,3,domain,1,Donanım,8,drone,1,Elektronik Sigara,1,elektronik sigara modelleri,1,en sık yapılan hatalar,1,Facebook,11,FileZilla,1,filezilla kullanımı,1,filezilla kurulumu,1,filezilla nasıl kullanılır,1,filezilla nasıl kurulur,1,filezilla yardım,1,Firefox,1,Firefox Kayıtlı Olan Şifreleri Silme,1,Firefox’da Kayıtlı Form Verileri Nasıl Silinir,1,ftp kullanımı,1,Girişimcilik ve Kişisel Gelişim,1,Google,21,Google Adsense,2,Google Sandbox,1,Gözü Kaynak Almasına Hangi Damla İyi Gelir,1,Hesap,36,Hitman Sniper Hile Apk indir,1,hosting,2,Instagram,9,İnternet,12,İnternetten Para Kazanmak,23,iphone,1,işletim sistemi,1,kazanç,1,kontör gönderme,1,METİN2 7X,1,METİN2 7X HİLESİ,2,Minecraft Apk indir,1,Mobil,11,modem arayüz girişi,1,modem şifreleri,1,Mouse ile seçilen metnin rengi nasıl değiştirilir,1,müzik indirme,1,nasıl site açılır,1,Office,2,on-page seo,1,onepage tema,1,Oyun,43,profil resmi gizleme,1,reseller hosting,1,samsung,1,samsung tablet,1,Sandbox,1,satış ortaklığı,3,satış ortaklığı firmaları,1,satış ortaklığı nasıl yapılır,2,satış ortaklığı nedir,1,Schema Lite,1,SEO,12,seo hataları,2,seo hatası,2,servis sağlayıcısı,1,seyahat önerileri,1,Simcity Buildit Hile Apk indir,1,Site içi seo,1,sunucu,1,swarm,1,Tanıtım,1,tek sayfa tema,1,Terminal Servisleri,1,Tplink Modem Şifresi ve Arayüze Erişim,1,tüm modem şifreleri,1,Twitter,10,ucuz uçak bileti,1,uçuş bilgileri,1,ücretsiz blogger teması,1,ücretsiz indir,2,ücretsiz tema,3,vodafone,1,Vodafone 2 Gb İnternet 1 TL,1,vodafone tarife,1,Webmaster,31,Whatsapp,5,whatsapp profil resmi,1,whatsapp profil resmi gizleme,1,Windows 10,51,Windows 8,2,Windows 8 Biosa,1,Windows 8 Biosa Nasıl Girilir,1,Wordpress,17,Wordpress kurulumu,1,wordpress nasıl kurulur,1,WordPress Tema,2,wordpress yardım,2,Yazılım,58,Youtube,18,Yurt Dışı Uçuşlar,1,Yüksek Kaliteli Sayfa,1,
ltr
item
Teknik Blog | isa.gen.tr: İnternetten Para Kazanma Hikayem... (Sürekli Güncel)
İnternetten Para Kazanma Hikayem... (Sürekli Güncel)
https://3.bp.blogspot.com/-D1TK71eXLA0/WmhH7z89ZvI/AAAAAAAAExE/yHN4P1aK1ms-PL6S9Bq1BrImJroDXID-wCLcBGAs/s640/internetten-para-kazanmak.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-D1TK71eXLA0/WmhH7z89ZvI/AAAAAAAAExE/yHN4P1aK1ms-PL6S9Bq1BrImJroDXID-wCLcBGAs/s72-c/internetten-para-kazanmak.jpg
Teknik Blog | isa.gen.tr
https://www.isa.gen.tr/2017/12/internetten-para-kazanmak.html
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/2017/12/internetten-para-kazanmak.html
true
420692696674173166
UTF-8
Hepsi yüklendi! BUNA BENZER BAŞKA BİR YAZI YOK Tüm Yazılar Devamını oku Yanıtla İptal et SİL By Ana Sayfa SAYFALAR YAZILAR Tümünü Görüntüle BENZER YAZILAR KATEGORİ ARŞİV ARAMA YAP... TÜM YAZILAR Uygun bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Az önce 1 saat önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce Ay önce Takipçiler Takip et THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kodları kopyala Tüm kodları seç Tüm kodlar kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy