Anasayfa / Uncategorized / Discord Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Discord Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

discordBENİ DİSCORD’DA EKLEYEN ARKADAŞLAR; İSTEKLERİNİZ GELİYOR AMA ÇOK FAZLA İSTEK GELDİĞİ İÇİN REDDETMEK ZORUNDA KALIYORUM, İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER…

Discord’da arkadaş ekleme nasıl yapılır? Discord programını kullanarak arkadaşlarınızı bulmanın pratik yollarını anlatıyorum…

Discord; Skype ve Teamspeak’in yıllarca liderliği elinde tuttuğu ve rezalet bağlantılarla bizlere işkence ettiği günleri geride bıraktı. Skype’ın kullanışsız ve kalitesiz bağlantısı, Teamspeak’in karışık ve ücretsiz kullanımı oyuncuları yıllarca üzdü. Uzun ve sancılı bu sürecin sonunda gökten inen bir melek gibi hayatımıza giren Discord, tamamen ücretsiz olması, kaliteli ses aktarımı, kullanışlı ve modern arayüzüyle bizlerin başının tacı olmayı başardı.

Daha önce Discord ile ilgili bot kurulumunu anlatmış ve Amy adındaki müzik botundan detaylıca söz etmiştik: Discord Müzik ve Radyo Botu Kurulumu (Amybot)

Şimdi ise discord’da arkadaş nasıl eklenir buna bakacağız. Discord’un en iyi yanlarından birisi gruplara üye olmanıza gerek kalmadan bireysel sohbetler de yapabiliyor olmanız. Hem yazılı hem de görüntülü görüşmeye olanak sağlayan programda ayrıca ekran paylaşımı yaparak destek de sağlayabiliyorsunuz. Peki discord programında arkadaşımı nasıl ekleyebilirim? Gelin birlikte öğrenelim…

Discord Arkadaş Ekleme -1

Discord’a üye oldunuz, programı indirip kurdunuz ve bir arkadaşınızı eklemek istiyorsunuz. Bunun iki farklı yolu var. İlki arkadaşlarınızın isim ve numarasıyla birlikte arama yaparak eklemek. Diğeriyse gruplardan ekleme yapmak.

Arkadaşınızı eklemek için onun isim ve profil numarasını bilmelisiniz. Bu bilgileri öğrenmek için ekranın sol alt köşesindeki çark işaretine (Kullanıcı ayarları) tıklayın. Hesabım sayfası açılacak ve bilgiler orada görüntülenecektir. Örneğin benim profil ismim ve numaram “isayasa#5704”.

discord arkadaşımı bulamıyorum, arkadaşımı ekleyemiyorum
discord arkadaşımı bulamıyorum, arkadaşımı ekleyemiyorum 

Arkadaşınıza bir şekilde bu bilgiyi ulaştırın veya o size göndersin. Ardından yapılması gerekense hiçbir şeyi değiştirmeden bu isim ve profil numarasıyla birlikte arama yapmak. Daha sonra ekranın en üst kısmındaki “Arkadaş Ekle” seçeğine tıklayın.

Arkadaşınızın ismi ve kodunu gösterilen alana yapıştırın ve Arkadaşlık İsteği Gönder butonuna tıklayın. Tıkladıktan sonra “Başarılı! … kişisine arkadaşlık isteğine en seçkin Discord samurayı tarafından eşlik ediliyor!” yazısı çıkar.

discord arkadaş eklemek
discord arkadaş eklemek

Arkadaşlık isteğiniz arkadaşına iletilmiştir. Arkadaşınız isteği kabul ettiğinde Arkadaşlar > Tümü bölümünde ismini görebilirsiniz. Arkadaşınızla görüşme yapabilmek için isminin üzerine gelip Sesli Arama Başlat yada Görüntülü Arama Başlat’ı seçebilirsiniz.

Discord Arkadaş Ekleme -2

Discord’da birini eklemenin daha pratik yolu var. Grup üzerinden arkadaş eklemek. En üst sol köşede mavi renkli Direkt Mesajlar’ın altında gruplarınızı görebilirsiniz. Bir grubunuz varsa ve oradaki bir kişiyi arkadaş olarak eklemek istiyorsanız ismine sağ tıklayıp “Arkadaş olarak ekle“yi seçin.

discord arkadaşlarınızı bulun ve listenize ekleyin
discord arkadaşlarınızı bulun ve listenize ekleyin

Discord Arkadaşımı Bulamıyorum

İlk yöntemi deneyenler genellikle çalışmamasından ve arkadaşı bulamamaktan şikayet eder. Bunun nedeni genellikle sadece kodla arama yapılmasıdır. #1234 şeklinde yapılan aramalardan sonuç alamazsınız. Arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişinin ismini ve kodunu birlikte yazmalısınız. Aksi halde şöyle bir hatayla karşılaşırsınız “Hm, işe yaramadı. Büyük harf, yazım, herhangi bir boşluk ve sayıların doğru olduğunu tekrar kontrol edin.

Ayrıca arkadaşınızın isminde hiçbir değişiklik yapmadan, büyük küçük harf uyarak ve isimle kod arasında boşluk bırakmadan arama yapmalısınız.

Yine de arkadaşınızı bulamıyor ve ekleyemiyorsanız ikinci yöntemdeki gibi gruplara girerek eklemek yapmayı deneyebilirsiniz.

Discord Mobil Uygulamada Arkadaş Eklemek

Android veya iOS için indirdiğiniz mobil uygulamadan da arkadaş ekleyebilirsiniz. Uygulamayı açıp sol üstteki menü işaretine dokunun. Direkt mesajların hemen üstündeki “Arkadaşlar”ı seçin. Arkadaşlar sayfasında sağ üst köşedeki + Arkadaş Ekle simgesine dokunun. Burada, tıpkı masaüstü uygulamada olduğu gibi arkadaşınızın tagını ve ismini birlikte yazarak ekleyebilirsiniz.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

4 yorumlar

  1. Discord şuan alanında en iyisi olma yolunda hızla ilerliyor.Özellikle rakiplerini geride bırakacak adımlar attı ve başarılı oldu.Discord arkadaş ekleme biraz karışık gibi gözükebiliyor.Anlatımınız için teşekkürler

  2. Ben hic anlamadim bu uygukamadan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir