"Bu Siteye Ulaşılamıyor Bağlantı Sıfırlandı" Hatası Nasıl Çözülür?

bu siteye ulaşılamıyor bağlantı sıfırlandıBu siteye ulaşılamıyor, bağlantı sıfırlandı hatası neden çıkar ve bu sorun nasıl aşılır? "Bu siteye ulaşılamıyor bağlantı sıfırlandı" hatasının çözüm yollarını arıyoruz...

İnternette gezinirken karşımıza çıkan pek çok hata vardır. Google Chrome kullanıcılarının daha sık yaşadıkları bu sorunlardan biri de "Bağlantı sıfırlandı" hatasıdır. Bu hata bir web sitesine erişmeye çalışırken karşımıza çıkar ve çözmek oldukça can sıkıcı olabilir.

Google Chrome bağlantı hataları günümüzde oldukça yaygındır. Çok sinir bozucu olduğu kadar kullanıcı deneyimine de zarar veren bu hatalar son engellemelerle birlikte daha da sıklaştı. Bir siteye erişmek istediğinizde sizi kısıtlayan bu hatanın birkaç denemeyle birlikte çözümünü de buldum.

Elimden geldiğince sizlere pratik ve kolay yöntemleri gösterip karmaşık proxy ve bilgisayar ayarlarından uzak tutmaya çalışacağım. Sorunun kısayoldan çözümüne ulaşıp sizi "Bu siteye ulaşılamıyor" hatasından kurtarmak istiyorum. Önce hatanın ekran görüntüsünü ve tam metnini yayınlayıp aynı şeylerden mı bahsediyoruz anlaşalım...

"Bu siteye ulaşılamıyor, Bağlantı sıfırlandı.

Aşağıdakileri deneyin:
  • Bağlantınızı kontrol etme
  • Proxy'yi ve güvenlik duvarını kontrol etme
  • Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma
ERR_CONNECTION_RESET"

Bu Siteye Ulaşılamıyor Bağlantı Sıfırlandı Hatası Nasıl Çözülür?
Bu siteye ulaşılamıyor Bağlantı sıfırlandı. Aşağıdakileri deneyin: Bağlantınızı kontrol etme Proxy'yi ve
güvenlik duvarını kontrol etme Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma ERR_CONNECTION_RESET

1. DNS Kullanın


Erişmeye çalıştığınız site devlet tarafından engellenmiş olabilir. Yada internet satın aldığınız internet servis sağlayıcınız bu siteyi aile koruma filtresi programı kapsamında filtrelemiş ve erişime kapatmış olabilir. Bu tür engellemeleri aşmanın en pratik yolu DNS kullanmaktır. DNS hem internetinizi hızlandırır hem de ulaşılamayan sitelere kolayca erişmenizi sağlar. 2018'in en hızlı dns adresi hangisidir öğrenmek için şu konuya: En Hızlı DNS Adresi 2018 ve dns nasıl değiştirilir bilmiyorsanız şu konuya gözatabilirsiniz: DNS Değiştirme 2018 DNS değiştirdiğiniz halde girmeye çalıştığınız site halen açılmıyorsa o halde daha site için daha ciddi engelleme yöntemleri söz konusu olabilir. Diğer çözümleri inceleyin.

2. VPN Kullanın


"Bu siteye ulaşılamıyor, bağlantı sıfırlandı" hatasının en pratik çözümlerinden biri VPN kullanmaktır. DNS ile giremediğiniz sitelere VPN ile girebilirsiniz . Erişilemeyen siteler genellikle yalnızca Türkiye'de yaşayanlar kullanıcılara engellenir. VPN ise internet konumunuzu değiştirerek yurtdışı gösterir ve girmek istediğiniz tüm sitelere girebilirsiniz. Yalnızca VPN ile girilebilen siteler ciddi erişim yasaklarına maruz kalan sitelerdir, bu nedenle girmek istediğiniz sitenin güvenli ve yasadışı bir site olmadığına emin olun.

Ben tarayıcıyla birlikte gelen bir VPN kullanmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü VPN açılmayan sitelere erişmenizi sağlasa da interneti bir miktar yavaşlatıyor. Bütün gün VPN ile internette gezinmek çok mümkün olmuyor. Bu yüzden pratik şekilde açıp kapatabileceğiniz ve tarayıcıyla tümleşik şekilde gelen Opera VPN'i tavsiye ediyorum. Tamamen ücretsiz, kolay kullanımlı, farklı lokasyon tercihleri var ve tek tuşla açıp kapatabiliyorsunuz. Diğer detayları için bkz: Opera VPN

3. IP Resetleyin


Girmeye çalıştığınız sitelere erişmenin pratik yollarından biri de IP resetlemektir. IP adresini resetleyerek bağlantı sıfırlandı hatası veren web sitelerin erişebilirsiniz. IP adresinizi resetlemek için Windows'un çalıştır yada arama bölümüne "cmd" yazın ve yönetici olarak çalıştırın. CMD komutu, komut istemi'ni çalıştıracaktır. Burada "netsh winsock reset catalog" yazarak onaylayın ve IP adresiniz resetlenmiştir.

ip reset
ulaşılamayan sitelere girmek için ip resetleyebilirsiniz

IP resetlemenin bir de aracı var. Complete Internet Repair programını kullanarak internet bağlantınıza dair bütün ayarları sıfırlayabilir ve önbelleğinizi temizleyebilirsiniz. Programı indirmek için şu adresi ziyaret edin: Complete Internet Repair

3. Antivirüs ve Güvenlik Duvarını Kapatın


Windows'un kendi güvenlik duvarı vardır. Bu güvenlik duvarı internette gezinirken bazı siteleri kara listeye alarak erişmenizi engelleyebilir. Eğer bilgisayarınıza bir antivirüs yada internet security programı kurduysanız aynı işi bu programın kendi güvenlik duvarı yapabilir. Belli siteleri güvenli olmadığı gerekçesiyle erişime kapatan güvenlik duvarlarını devre dışı bırakarak girmek istediğiniz sitelere girebilirsiniz.

Firewall olarak da bilinen bu uygulamayı devre dışı bırakmak için Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Defender Güvenlik Duvarı > Sol menüde Gelişmiş Ayarlar > Windows Güvenlik Duvarı Özellikleri'ni açın. Burada karşınıza farklı sekmelerin olduğu bir pencere gelecektir. Etki Alanı Profili, Özel Profil ve Ortak Profil sekmelerine sırasıyla girerek "Güvenlik Duvarı Durumu"nu kapalı duruma getirin.

windows güvenlik duvarını kapatarak bağlantı sıfırlandı hatası çözümü
windows güvenlik duvarını kapatarak bağlantı sıfırlandı hatası çözümü

Antivirüs/Internet Security programının güvenlik duvarını kapatmak içinse windows görev çubuğundaki (sağ köşede) simgesini sağ tıklayıp Ayarlar'a ulaşarak kapatabilirsiniz.

Sistem Taraması Yaptırın


Bu siteye ulaşılamıyor, bağlantı sıfırlandı hatasına neden olan durumların başında virüsler gibi zararlı yazılımlar gelir. Zararlı yazılımlar internet sitelerinden, reklamlardan, flash belleklerden ve indirdiğiniz dosyalardan bilgisayarınıza bulaşabilirler. Bu kötücüller bazı sitelere erişmenizi kısıtlamalarının yanında internetinizi tamamen kapatabilirler. Hatta bazı virüsler sadece antivirüs sitelerine erişiminizi kısıtlayarak kendisini ortadan kaldırmanızı engellemeye çalışır.

Bu yazılımları temizlemek için Malwarebytes (Güvenli modda çalıştırın), KasperSky, Norton, Bitdefender programlarından birini kullanabilirsiniz.

Erişmeye Çalıştığınız Site Çökmüş veya Kapanmış Olabilir


Bir siteye yukarıda gösterilen yöntemlerin tümünü denediğiniz halde ulaşamıyorsanız o site tamamen kapatılmış veya kısa süreliğine çökmüş/bakımda olabilir. Devlet siteleri gibi bazı siteler belli bir limite kadar kullanıcıya hizmet verebilir. Kısa süre içinde yüzbinlerce kişinin akın ettiği bir site o anda çökerek hizmet veremez duruma gelir ve bağlantı sıfırlandı hatasıyla karşılaşırsınız. Bu durumda tek yapmanız gereken sitenin tekrar aktif olmasını beklemektir.

Girmeyi denediğiniz site sunucularını tamamen kapatmış olabilir. Örneğin youtube videolarını mp3'e çeviren meşhur "http://youtube-mp3.org/" sitesi sessiz sedasız kapatıldı. Bu siteye artık hiçbir şekilde girilmiyor. Sizin de girmek istediğiniz site bu şekilde kapatılmış olabilir. Bunu anlamanın tek yolu başka kullanıcıların da erişemiyor olduğundan emin olmak.

İnternet Servis Sağlayıcınızla Görüşün


Türkiye'de Türknet, Uydunet, Superonline, Türk Telekom, Vodafone, D-Smart ve yerel internet firmaları gibi internet servis sağlayıcılar var. Bu firmaların girişini engelledikleri siteler de aynı değil. Bir firmada girilmeyen siteye diğer bir firmada kolayca girilebiliyor. Bu tür yanlışlıkların önüne geçmek için firmaların müşteri hizmetlerini arayıp görüşebilirsiniz. Bir websitesinin engellenip engellenmediğini yada tüm çözüm yollarına rağmen giremediğiniz siteye nasıl girebileceğinizi öğrenmek için firmanızla görüşün ve destek isteyin. Bir siteye mutlaka girmeniz gerekiyorsa ve engellenmesinin anlamsız olduğunu düşünüyorsanız firmaya durumunuzu bildiren mail atın.

Adresin Başına HTTPS Yazarak Girmeyi Deneyin


Bazı filtreler HTTPS protokolüne sahip olmayan sitelere girişi engeller. HTTPS daha güvenli bilgi aktarımı ve internet gezintisi sağlayan bir güvenlik hizmetidir. Site adresinin başında HTTPS yoksa bazı filtreler bu siteleri güvenli değil olarak kabul eder ve engeller. Bu durumda yapılması gereken site adresinin başına HTTPS eklemektir. Örnek olarak bir siteye şu şekilde giremiyorsanız: www.siteadresi.com/, başına https ekleyerek girmeyi deneyin: https://www.siteadresi.com/.

Son sözler...


Çeşitli yöntemler deneyerek "Bu siteye ulaşılamıyor, bağlantı sıfırlandı" hatasını çözmeye çalıştık. Burada anlatılan yöntemlere rağmen bir siteye erişemiyorsanız yorum formundan bildirerek destek isteyebilirsiniz. Eğer bu yöntemlerden farklı olarak başka bir bilgiye sahipseniz bize ileterek başkalarının faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

BLOGGER: 5
Loading...
Adsense,7,Adwords,3,Bitcoin,3,Blogger,60,Devlet,1,Diğer,3,Donanım,7,Facebook,11,Google,12,Hesap,7,Instagram,5,İnternet,14,Mobil,9,Office,2,Oyun,41,SEO,5,Twitter,10,Webmaster,13,Whatsapp,4,Windows 10,46,Wordpress,10,Yazılım,54,Youtube,11,
ltr
item
Teknik Blog | isa.gen.tr: "Bu Siteye Ulaşılamıyor Bağlantı Sıfırlandı" Hatası Nasıl Çözülür?
"Bu Siteye Ulaşılamıyor Bağlantı Sıfırlandı" Hatası Nasıl Çözülür?
Bu siteye ulaşılamıyor bağlantı sıfırlandı hatası nasıl çözülür, Bu siteye ulaşılamıyor Bağlantı sıfırlandı. Aşağıdakileri deneyin: Bağlantınızı kontrol etme Proxy'yi ve güvenlik duvarını kontrol etme Windows Ağ Teşhislerini Çalıştırma ERR_CONNECTION_RESET
https://2.bp.blogspot.com/-HNDH9be9qiU/Wi5YUNWqEyI/AAAAAAAADUg/fkbVTgblx4Uecqa_QiCyxB9xKNuYuyaMwCLcBGAs/s640/bu-siteye-ulasilamiyor-baglanti-sifirlandi-2.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-HNDH9be9qiU/Wi5YUNWqEyI/AAAAAAAADUg/fkbVTgblx4Uecqa_QiCyxB9xKNuYuyaMwCLcBGAs/s72-c/bu-siteye-ulasilamiyor-baglanti-sifirlandi-2.jpg
Teknik Blog | isa.gen.tr
https://www.isa.gen.tr/2017/12/bu-siteye-ulasilamiyor-baglanti-sifirlandi.html
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/2017/12/bu-siteye-ulasilamiyor-baglanti-sifirlandi.html
true
420692696674173166
UTF-8
Hepsi yüklendi! BUNA BENZER BAŞKA BİR YAZI YOK Tüm Yazılar Devamını oku Yanıtla İptal et SİL By Ana Sayfa SAYFALAR YAZILAR Tümünü Görüntüle BENZER YAZILAR KATEGORİ ARŞİV ARAMA YAP... TÜM YAZILAR Uygun bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Az önce 1 saat önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce Ay önce Takipçiler Takip et THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kodları kopyala Tüm kodları seç Tüm kodlar kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy