Anasayfa / Uncategorized / Windows 10 Güncelleme (Update) Hataları Çözümü

Windows 10 Güncelleme (Update) Hataları Çözümü

windows 10Windows 10 güncelleme hataları neden olur, güncelleme hataları nasıl çözülür detayları yazımızda…

Windows 10 sık sık güncellenen ve her güncellemede karşımıza farklı bir yenilikle gelen bir işletim sistemi. Dünyanın en çok tercih edilen OS’u olan bu yazılım bazen de sorunlarla karşımıza gelmektedir.

Güncellemeler Windows’ta en başından beri sancılı geçmiştir. Getirdiği şeyler yararlı da olsa güncellemeler genellikle çok uzun sürer, bitecekken hata verir yada hiç başlamazlar. Çoğunlukla hata kodları vererek sorunun kaynağına işaret eden Windows, güncelleme sorunun çözümüne dair bir yöntem sunmaz.

Bu yazıda güncellemenin kritik öneme sahip olduğu Windows 10 işletim sisteminde karşımıza bir güncelleme hatası çıkarsa nasıl çözebiliriz buna bakacağız.

Windows 10 Güncelleme Hataları Nasıl Çözülür?

Microsoft’un sadece güncelleme hatalarının çözümü için yayınladığı “Windows Update Sorun Gidericisi” isimli bir aracı var. Bu aracı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve “wu170509” yazılımını yönetici olarak çalıştırın.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4027322/windows-update-troubleshooter

Windows Update’yi seçerek İleri deyin.

windows 10 güncelleme yapmıyor
windows 10 güncelleme yapmıyor

Ardından Windows sorunun kaynağını tespit etmeye çalışacaktır. Örneğin bende update veritabanının bozuk olduğunu tespit etti. “Bu düzeltmeyi uygula” diyerek devam edin.

windows 10 güncelleme hatası çözümü
windows 10 güncelleme hatası çözümü

Bir süre daha bekledikten sonra karşınıza şöyle bir ekran gelecek: “Bekleyen güncelleştirmeleri indir ve yükle“. Burada yine “Bu düzeltmeleri uygula” diyerek devam edin.

windows 10 güncelleme aracı
windows 10 güncelleme aracı

Ardından bir süre daha denetleme yapılacak ve sorun giderme tamamlanacaktır. Program güncellemeleri otomatik yüklemediyse Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik bölümüne giderek manuel yükleyebilirsiniz.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir