Anasayfa / Uncategorized / Twitter’da Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır? | TweetDeck

Twitter’da Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır? | TweetDeck

tweet zamanlayıcı, twitter zamanlamaTwitter’da tweet zamanlama nasıl yapılır, otomatik twit nasıl atılır, ileriki bir tarihe tweet nasıl zamanlanır detayları yazıda…

Twitter, insanlar etkileşim içinde olduğunuz en pratik sosyal medya sitelerinden birisi. Twitter diğer tüm sosyal medya siteleri gibi hesabınızın devamlı aktif ve ulaşılabilir olmasını ister. Aktiflikten kasıt, sürekli tweet atılması, tweetlere yanıt verilmesi ve diğer twitter kullanıcılarıyla bağlantıda kalınmasıdır.

Twitter hesabınız güncel kaldığı sürece takip edilmeye devam edecektir. Eğer Cem Yılmaz gibi bir ünlü değilseniz ve twitter hesabınızın devamlı büyümesini istiyorsanız o halde bu platformda sürekli güncel kalmak zorundasınız.

Devamlı aktif olmak zorundasınız ama bazen öyle durumlar olur ki tweet atmak mümkün olmaz. Yada ailenize zaman ayırmak için tatile çıkarsınız ve twitter’a ayıracak zamanınız yoktur.

Kısa süreli boşluklar hesabınıza pek bir zarar vermeyebilir fakat uzun süre ilgilenilmeyen bir hesap eski konumuna zor döner. Peki neden böyle? Çünkü internet bir çark gibidir. Twitter, facebook, blogger, wordpress, instagram yada youtube istediğiniz servisi kullanın bu sistemler sizden devamlı içerik üretmenizi bekler, takipçileriniz de öyle. Takip ettiğiniz fenomenlere baktığınızda instagram, youtube gibi alanlarda günün her saati aktif olduklarını görürsünüz. Çünkü bir kere geriye düştüğünüz zaman tekrar toparlamanız zordur.

Twitter’da hesabımızın devamlı aktif kalması için yine twitter tarafından kullanıma sunulan bir araç var: TweetDeck. Bu araç içerisinde belirli zamanlarda tweetler atmanız mümkün.

Tweetdeck sitesine giriş yaparak ileri bir tarihte tweet zamanlayabilirsiniz, o tarih geldiğinde tweetiniz otomatik olarak paylaşılacaktır. Zamanlı tweet atmayı mümkün kılan TweetDeck sitesi nasıl kullanılır detaylarına bakalım…

Twitter’da Tweet Zamanlama Nasıl Yapılır?

Şuradan tweetdeck sitesine hesap bilgilerinizle giriş yapın: https://tweetdeck.twitter.com/

Sol menüdeki en üstteki mavi tüy (new tweet) butuna tıklayın.

New tweet

Açılan menüde zamanlamak istediğiniz tweeti yazın ve Schedule Tweet’i seçin.

Schedule Tweet

Ardından tweeti ne zaman yayınlamak istiyorsanız takvimden o tarih ve saati seçip “Tweet at” butonuna tıklayın.
Dilerseniz ileri tarihe zamanladığınız tweetinize görsel de ekleyebilirsiniz. Twitter izin vermediği için şimdilik video yüklenemiyor.

Tweet tarihi seç ve tweet at

Tweet at butonuna tıkladıktan sonra işlem tamamdır. Ekranın sağ tarafında “Scheduled” bölümünde zamanlanmış tweetleriniz görebilirsiniz. Burada tweetleri düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Zamanlanmış twitler

Sizlerle birlikte ileriki bir tarihe tweet nasıl zamanlanır öğrenmiş olduk. Bu sayede hesabınızla ilgilenemediğiniz zamanlarda bile otomatik tweetler atabilir ve hesabınızın aktif kalmasını sağlayabilirsiniz.

Tweetdeck sitesi bizzat Twitter tarafından kullanıma sunulan harika bir program. Öyle ki twitter ana sayfasını size unutturacak kadar çok özelliği içinde bulunduruyor.

Tweetdeck sitesi ve tweet zamanlamayla ilgili sormak istediklerinizi yorum formunu kullanarak iletebilirsiniz.

Hoşçakalın!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir