PUBG Kazanma Rehberi | PUBG Taktikleri

PUBG (Playerunknown’s Battlegrounds) oyunu en son hayatta kalma esasına dayanan ve rakiplerinizi oyun dışı bırakmanız karşılığında ödüller kazandığınız bir oyun. Bu oyunda kazanmak için işe yarar ekipmanların yerlerini bilmek ve bunları kısa sürede temin etmek çok önemli.

Sizlerle birlikte bu yazıda PUBG'de nasıl daha uzun süre hayatta kalınır, önemli itemlerin yerleri neresidir, araba, motor ve bugy'ler nerededir, hangi konumlar daha güvenlidir gibi soruların yanıtlarını arayacağız. Günün sonunda dişli birer PUBG oyuncusu olacaksınız.

Kısa kısa bilgiler vererek oyun içinde çok işinize yarayacak bir rehber konudur. Tüm taktikleri okumadan Playerunknown’s Battlegrounds oynamayın!

1 Kamuflaj rengi hareket halindeyken yada bir binanın içinde görünme olasılığınızı arttırır. Kıyafet seçerken daime koyu renk kıyafetler seçin. Kırmızı, mavi ve beyaz renk kamufları giyinmeyin. Aynı zamanda botlar, kask ve çanta renklerinizi de siyah ve kahverengi seçmeye özen gösterin.

pubg taktikleri
pubg taktikleri

2 En az 1 tane Red Dot veya Holo ile birlikte 1 adet 4x veya 8x dürbün bulmaya çalışın. Holo ve Red Dotları yakın mesafe çatışmalar için, 4x ve 8x dürbünleri ise uzak mesafe atışlar için kullanın. Red Dot ve Holo ile atış yaparken sol Shift ile nefesinizi tutarak daha isabetli atışlar yapabilirsiniz.

pubg araba toros dacia
pubg araba toros dacia

3 Oyun alanı oyuncuları dağılmasını engellemek ve bir araya gelip çatışmalarını sağlamak için devamlı daralır. Mavi alan hasar verir, beyaz alanın içi ise güvenlidir. Ancak beyaz alanın ortasına ilerlemek zorunda değilsiniz. Devamlı arkanızı mavi duvara verin ve sağ alt köşeden ne zaman daralacağını hesap ederek oyun alanının merkezinden uzak durun. Hakim bir noktadan çevreyi izleyin.

pubg
pubg loot bölgeleri

4 PUBG'de hız sizin dostunuzdur. O nedenle loot yaparken, rakibe saldırırken, açık alanda ilerlerken yada bina değiştirirken çok seri davranın. Saniyeler çok önemli olduğundan evleri hızlıca boşaltıp çatışmalara hazırlıklı olun.

pubg kar98k
pubg kar98k

5 Hız sizin dostunuzdur dedik, bunun için loot yaparken yani item toplarken pratik olmalısınız. Oyunda item toplamak için F tuşunu kullanabilirsiniz. Ancak benim tavsiyem F tuşu yerine I yani Inventory için farenizden makro atayın ve item toplamak için bu makroyu kullanın. Inventory açıldığından yakınlardaki toplanabilecek eşyalar en solda görünür, onları sol tuşla çekip kendi envanterinize bırakabilirsiniz.

pubg araba bugy
pubg araba bugy

6 Bir rakibi sessizce oyun dışı bırakmak önemlidir. Hem rakip yerinizi anlamaz hem de uzaktaki diğer oyuncular yerinizi tespit edemezler. Yerinizi belli etmek istemiyorsanız silahlarınıza susturucu takın. Yada Arbalet (Crossbow) kullanarak rakiplerinizi sessizce ortadan kaldırın.

pubg kazanma rehberi
pubg kazanma rehberi

7 Enerji içeceği, ağrı kesici, bandaj ve tedavi kiti çatışma öncesi ve sonrasında önemlidir. Ağır hasar alırsanız med kit, hafif hasarlarda bandaj ve ağrı kesici, enerji depolamak için enerji içeceği kullanın. Loot bölgelerinde bu itemlerden bolca bulabilirsiniz.

pubg birinci olmanın yolu
pubg birinci olmanın yolu

8 Harita dışında kaldığınızda ve hızlı yer değiştirmek istediğinizde araçla ulaşım önemlidir. Koşarak slot değiştirmek açık hedef olmanıza neden olacağından araba, motor veya bugy kullanarak güvenli slotlara gidebilirsiniz. Aşağıdaki haritada araç bulunan tüm noktalar işaretlenmiştir. Detaylı harita bilgisi için şu siteyi ziyaret edin: http://map.playbattlegrounds.pl/

pubg arabaların haritadaki yerleri
pubg arabaların haritadaki yerleri

9 Oyunda kullanacağınız silahlar sona kalmanızda büyük önem taşır. Tabanca, UZI gibi silahlar uzak mesafe çatışmalarda işe yaramayacağı için SKAR ve KAR98K gibi silahlar ve 4x-8x dürbünler bulup çatışmaya hazır olun. Bu silahları nerede bulabileceğinizi aşağıdaki haritadan öğrenebilirsiniz. Önemli eşyaların bulunduğu loot bölgeleri işaretlenmiştir. Detaylı harita bilgisi için şu siteyi ziyaret edin: http://map.playbattlegrounds.pl/

pubg önemli silahlar nerede loot yerleri
pubg önemli silahlar nerede loot yerleri

10 Oyunun görsellerinde sık sık Tava'yı görebilirsiniz. Oyunun başında silahsız kişilere saldırmak için de kullanılan bu araç arkadan gelen saldırıları engellemeye yarıyor. Bir nevi arkanızdaki çelik yelek gibi düşünebilirsiniz. Levye, pala gibi eşyalar yerine bulabilirsiniz mutlaka Tava'yı yanınızda taşıyın.

pubg ump ve scar
pubg ump ve scar

11 Silahlara ve araçlara daha hakim olabilmek için TPS modundan FPS moduna geçebilirsiniz. Bu sayede tıpkı CS:GO oynar gibi alışılageldik görüş açılarına sahip olabilirsiniz. PUBG'de FPS moduna geçmek için V tuşunu kullabilirsiniz. FPS modu sağ ve sol tarafları görmenizi bir miktar engeller, o nedenl çevrenizi sürekli kontrol edin.

pubg taktikleri
pubg taktikleri

12
Oyun alanı köprüye doğru daralıyorsa yukarıdaki araç noktalarından birinden araba alıp, cephanelerizi de doldurduktan sonra derhal köprüye geçin ve pusuya yatın. Rakipleriniz güvenli bölgeye ulaşmak için köprüyu kullandıklarında araçlarını patlatabilir yada sürücüyü vurabilirsiniz. Köprünün tutulduğunu fark ettirmemek için aracınızı görünmeyecek şekilde park edin, siz de yanan araçların arkasında konumlanın.

pubg köprü tutmak
pubg köprü tutmak

13 Oyun alanı daralıyorsa ve karşı kıyıya ulaşmak istiyorsanız köprüyü kullanmak zorunda değilsiniz. Karşıdan karşıya geçmek için sahillerde bulunan botları kullanabilirsiniz. Bu botlar hem süratlidir hem de köprüyü geçmeye daha güvenli ulaşım sağlar. Aşağıdaki haritada kıyıdaki bot teknelerin yerlerini görebilirsiniz.

pubg bot tekneler nerede
pubg bot tekneler nerede

14 Bombalar uzak ve yakın mesafe çatışmaların kaderini belirleyen önemli malzemelerdendir. Bir slottan diğerine geçerken yada düşen bir arkadaşınızı kaldırırken sis bombası kullanabilirsiniz. Üst veya alt katınızda birinin olduğunu fark ettiğinizde hızlı yer değiştirip yerinizi ayak seslerinizi duyurmamak için el bombası atın patladığı anda hızlıca konum değiştirin. Birinin olduğunu düşündüğünüz eve girerken sersemletici kullanın.

pubg hayatta kalma
pubg hayatta kalma

15 Oyun içi grafik ayarları yakın ve uzak mesafedeki rakiplerinizi seçebilmek için önemlidir. Görüntünün çamur gibi olmaması için Screen Scale değerini en sona getirin (120). Kenar Yumuşatma (Anti Aliasing) değerini de yine Ultra'da kullanın. Bu sayede rakiplerinizi daha net görebilirsiniz.

pubg nereye inilmeli
pubg nereye inilmeli

16 Oyunda önemli loot bölgeleri çoğu oyuncu tarafından bilinir. Eğer uçak rotasının yakınında bir loot bölgesine ineceksiniz süzülerek konumun üzerine gelin ve ardından hızlıca direk dalış yaparak slota ilk ulaşın. Slota ilk ulaşmak silahları alarak diğer rakipleri devre dışı bırakmanızı sağlar.

pubg kazanma stratejileri
pubg kazanma stratejileri

17 Oyunu tek kişi oynayabilirsiniz fakat ağır yaralanıp düştüğünüzde (knocked out) arkadaşınız tarafından tekrar iyileştirilebildiğiniz için en az iki kişi oynamak yararınıza olacaktır. Eğer o an birlikte PUBG oynayabileceğiniz bir arkadaşınız yoksa sol taraftaki ayarlarlardan Team seçeneğini DUO olarak seçin. Oyun size otomatik bir arkadaş atayacaktır.

pubg araba patlatma
pubg araba patlatma

18 Silah ekipmanları kullanmak önemlidir. Otomatik silahlarda uzatılmış şarjör ile daha fazla mermi taşıyabilir, hızlı çekim şarjör ile daha seri şarjör değiştirebilir, Tutmaç, Dipçikler ve Saplarla daha stabil atışlar yapabilirsiniz. Bu araçlar neredeyse her loot bölgesinde kolaylıkla bulunabilirler.

pubg çanta, çelik yelek, tüfek, pantolon
pubg çanta, çelik yelek, tüfek, kask

19 Uçaklardan atılan eşyalar değerlidir. Bunlar bazen 1 adet bazen 2 adet olmak üzere farklı noktalara bırakılabilir. İçlerinden nadir eşyalar çıktığından bütün oyuncular bu eşyaları kapmak isteyecektir. Hızlı bir şekilde uçaktan atılan itemlerin yanına gidip alabilirsiniz. Yada bir süre pusuya yatıp düşmanlarınızın iteme yaklaşmalarını bekleyip onları vurabilirsiniz.

pubg drop item, med kit
pubg drop item, med kit

20 Bir açık alanda ilerliyorsunuz ve her taraftan ateş edilebilir durumdasınız diyelim... Bir yerden ateş edilmeye başlarsa o yöne doğru bakmak için farenizi çevirmek zorunda değilsiniz. Ters yönde koşmaya devam edin ve arkanıza bakmak için önce ALT tuşuna basın daha sonra farenizi ateş edeş kişiye bakmak için kullanın. Bu şekilde tehlikelerden kaçarken yerlerini de tespit etmiş olursunuz.


PUBG'de birinci olmak ve kazanmak istiyorsanız bu taktikler mutlaka işinize yarayacaktır. Gerisi sizin oyun becerinizi, pratik zekanıza ve tecrübenize kalıyor. Bol şans!

YORUMLAR

BLOGGER
301 yönlendirmesi,1,301 yönlendirmesi hakkında,1,301 yönlendirmesi nasıl yapılır,1,301 yönlendirmesi nedir,1,Adsense,12,adsense banka doğrulama,1,adsense banka ekleme,1,adsense iban ekleme,1,adsense onay,1,Adsense onaylatma,1,adsense ödeme duraklatıldı,1,Adwords,3,affiliate marketing,2,affiliate marketing nasıl yapılır,1,affiliate marketing nedir,1,Airties Modem Şifresi,1,akıllı cep telefonu,7,akıllı saat,1,akıllı televizyon,3,alan adı,1,alternatif kazanç,1,Anadolu Jet ucuz uçak biletleri,1,Analytics,2,Android,1,Android Batarya,1,Android Batarya Kalibrasyonu,1,Android Oreo,1,Android Oreo 2018,1,Atatürk Kravat,1,Başkasına Nasıl Kontör Gönderilir,1,Bayilik Veren Firmalar,1,bilgisayar,3,Bios,1,Bitcoin,3,Blog,1,blog yazmak,1,Blogger,71,blogger para kazanmak,1,blogger taşıma,1,blogger temaları,1,blogger teması,1,Blogger yardım,1,Blogger'dan WordPress geçiş,1,canlı tv,1,canlı tv izle,1,CDN,1,cloudflare,4,cloudflare ayar,1,cloudflare ayarlama,1,cloudflare kaldırma,1,cloudflare kurulumu,1,cloudflare nasıl kurulur,1,cloudflare nedir,1,cloudflare özellikleri,1,cloudflare seo,1,cloudflare yardım,3,cloudflare zararları,1,Devlet,2,Diğer,3,domain,1,Donanım,8,drone,1,Elektronik Sigara,1,elektronik sigara modelleri,1,en sık yapılan hatalar,1,Facebook,11,FileZilla,1,filezilla kullanımı,1,filezilla kurulumu,1,filezilla nasıl kullanılır,1,filezilla nasıl kurulur,1,filezilla yardım,1,Firefox,1,Firefox Kayıtlı Olan Şifreleri Silme,1,Firefox’da Kayıtlı Form Verileri Nasıl Silinir,1,ftp kullanımı,1,Girişimcilik ve Kişisel Gelişim,1,Google,21,Google Adsense,2,Google Sandbox,1,Gözü Kaynak Almasına Hangi Damla İyi Gelir,1,Hesap,36,Hitman Sniper Hile Apk indir,1,hosting,2,Instagram,9,İnternet,12,İnternetten Para Kazanmak,23,iphone,1,işletim sistemi,1,kazanç,1,kontör gönderme,1,METİN2 7X,1,METİN2 7X HİLESİ,2,Minecraft Apk indir,1,Mobil,11,modem arayüz girişi,1,modem şifreleri,1,Mouse ile seçilen metnin rengi nasıl değiştirilir,1,müzik indirme,1,nasıl site açılır,1,Office,2,on-page seo,1,onepage tema,1,Oyun,43,profil resmi gizleme,1,reseller hosting,1,samsung,1,samsung tablet,1,Sandbox,1,satış ortaklığı,3,satış ortaklığı firmaları,1,satış ortaklığı nasıl yapılır,2,satış ortaklığı nedir,1,Schema Lite,1,SEO,12,seo hataları,2,seo hatası,2,servis sağlayıcısı,1,seyahat önerileri,1,Simcity Buildit Hile Apk indir,1,Site içi seo,1,sunucu,1,swarm,1,Tanıtım,1,tek sayfa tema,1,Terminal Servisleri,1,Tplink Modem Şifresi ve Arayüze Erişim,1,tüm modem şifreleri,1,Twitter,10,ucuz uçak bileti,1,uçuş bilgileri,1,ücretsiz blogger teması,1,ücretsiz indir,2,ücretsiz tema,3,vodafone,1,Vodafone 2 Gb İnternet 1 TL,1,vodafone tarife,1,Webmaster,31,Whatsapp,5,whatsapp profil resmi,1,whatsapp profil resmi gizleme,1,Windows 10,51,Windows 8,2,Windows 8 Biosa,1,Windows 8 Biosa Nasıl Girilir,1,Wordpress,17,Wordpress kurulumu,1,wordpress nasıl kurulur,1,WordPress Tema,2,wordpress yardım,2,Yazılım,58,Youtube,18,Yurt Dışı Uçuşlar,1,Yüksek Kaliteli Sayfa,1,
ltr
item
Teknik Blog | isa.gen.tr: PUBG Kazanma Rehberi | PUBG Taktikleri
PUBG Kazanma Rehberi | PUBG Taktikleri
https://3.bp.blogspot.com/-ieGHwJW5bYY/WgbnH-nVA3I/AAAAAAAACYc/ItyrPadRFukfSCv1BvSbR5KoEbfaRZr4gCLcBGAs/s640/pubg-taktikleri-kazanma-rehberi.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-ieGHwJW5bYY/WgbnH-nVA3I/AAAAAAAACYc/ItyrPadRFukfSCv1BvSbR5KoEbfaRZr4gCLcBGAs/s72-c/pubg-taktikleri-kazanma-rehberi.jpg
Teknik Blog | isa.gen.tr
https://www.isa.gen.tr/2017/11/pubg-taktikleri-kazanma-rehberiyle-birinci-olun.html
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/2017/11/pubg-taktikleri-kazanma-rehberiyle-birinci-olun.html
true
420692696674173166
UTF-8
Hepsi yüklendi! BUNA BENZER BAŞKA BİR YAZI YOK Tüm Yazılar Devamını oku Yanıtla İptal et SİL By Ana Sayfa SAYFALAR YAZILAR Tümünü Görüntüle BENZER YAZILAR KATEGORİ ARŞİV ARAMA YAP... TÜM YAZILAR Uygun bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Az önce 1 saat önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce Ay önce Takipçiler Takip et THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kodları kopyala Tüm kodları seç Tüm kodlar kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy