Anasayfa / Uncategorized / PUBG Çökme Sorunu Nasıl Çözülür?

PUBG Çökme Sorunu Nasıl Çözülür?

pubgPUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) geliştirilmeye devam ediyor. Henüz kararlı sürümü yayınlanmaya oyun şu an Beta aşamasında ve birçok sorun da henüz çözümlenmiş değil. Oyunun kararlı sürümünün Aralık ayı sonunda çıkması bekleniyor. Bazı sorunların çözümü için gerçekten uzun bir süre. Oyuncuların çoğu güçlü ekran kartları ve işlemcilerine rağmen FPS düşüşlerinden ve ani çökmelerden rahatsızlar.

PUBG sorunlarından belki de en büyüğü oyunu oynanılmaz hale getiren “çökme sorunu”. Bu hata güncel işletim sistemi ve güçlü donanımlara rağmen sürekli çıkmaya devam ediyor ve pubg açılmıyor. FPS dropları bir yere kadar sineye çekilebilir belki ama oyuna giriş yapamamak bambaşka bir şey.

Oyuna giriş yapmak için PUBG simgesine tıklıyorsunuz ve tam oyun ekranı gelecekken oyun kapanıyor ve ekranda şöyle bir yazı çıkıyor:

We are very sorry that this crash occurred. Please help us track down and fix this crash by providing detailed information about this.
Thanks for your help in improving the Game.

PUBG Crash ERROR
PUBG Crash ERROR

PUBG Çökme Sorunu İçin Çözüm Önerileri

Bu hata karşınıza sürekli çıkıyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatın, ekran kartınızın en güncel sürümünü yükleyin, işletim sisteminizi güncelleyin, Steam’i yönetici olarak başlatın, sistem belleğinizin yeterli olduğundan emin olun.

Yukarıdaki öneriler sorununuzu çözmediyse Steam’i açın, sol menüdeki oyun listenizden PlayerUnknown’s Battlegrounds’a sağ tıklayıp Özellikleri açın. Başlatma Seçeneklerini Ayarlar bölümüne aşağıdaki komutları yazı kaydedin.

-malloc=system -refresh 60 -maxMem=8000 -d3d10

PUBG başlatma seçeneklerini ayarla
PUBG başlatma seçeneklerini ayarla

Sisteminizi yeniden başlattınız, oyuna giriş yapmayı denediniz ama yine de hata almaya devam mı ediyorsunuz? Öyleyse yine Steam’e giriş yapın sol menüden yine oyuna sağ tıklayıp Yerel Dosyalar Bölümünden “Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula” butonuna tıklayın. Bir süre bekleyin, oyun taranacak ve eksik dosya varsa yeniden yüklenecek. Ardından PUBG oynamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

PUBG oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula
PUBG oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula

Kararlı sürümün yayınlanmasıyla birlikte bu sorunların da kalıcı olarak çözüme kavuşturulmasını diliyoruz. Umarız optimizasyon sorunları bir an önce çözülür bu güzel oyunu keyifle oynamaya devam ederiz.

Kararlı sürümle birlikte çökme sorunları büyük oranda giderildi ancak hala ara sıra çökmeler yaşanabiliyor. Oyunda sorun yaşamamak için PUBG’yi kısayol simgesiyle değil Steam üzerinden başlatın. Steam programını açıp Kütüphane’den PUBG’yi tıklayıp Oyna butonuna tıklayın. Bu şekilde oyundaki pek çok sorunun önüne geçebilirsiniz. PUBG’yi açmak için masaüstü kısayolu kullanmayın.

Eğer oyunda sorun yaşıyorsanız ve çözümünü bulamadıysanız yorum yaparak bildirebilirsiniz. İyi oyunlar!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

5 yorumlar

  1. herşeye rağmen crash ve bad module info hatasını alıyorum bi türlü çözemedim her gün araştırıyorum ama hala bi sonuç yok

  2. Benim 8GB RAM 2GB EKRAN KARTIM VAR NVIDIA GTX 760 BENDE DE CRASH HATASI VERİYOR.OYUNUN ORTALARINDA GİRİYORUM 5 DK SONRA TEKRAR CRASH YİYORUM.

    • 8 GB ram yeterli fakat ekran kartı içinde 2 GB yeterli değil. Görev yöneticisinden GPU durumunu kontrol edersen %100 kullanıldığını göreceksin. İşlemci modelin nedir, o da önemli?

  3. BENİM 8GB RAM 2 + 2GB EKRAN AKRTIM VAR NORMALDE OYUN AÇILIYORDU FAKAT BEN PC YE FORMAT ATTIRDIM SONRADA OYUN AÇILMAMAYA BAŞLADI YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir