Anasayfa / Uncategorized / Opera IDM Eklentisi Ekleme Nasıl Yapılır?

Opera IDM Eklentisi Ekleme Nasıl Yapılır?

operaOpera oldukça eski ve ünlü bir internet tarayıcısı. Hem mobil hem de masaüstü platformda kullanılabilen bu tarayıcı kendine has çizgileriyle öne çıkıyor. Ülkemizde ise uzun yıllardır aktif olmasına rağmen VPN ve Reklam Engelleyici özelliğiyle son birkaç yılda adından söz ettirmeyi başardı. Wikipedia gibi önemli sitelerin engellenmesiyle birlikte Opera kullanımı arttı.

Opera, hızlı ve pratik bir tarayıcı. Sıradan ev kullanıcılarının bütün isteklerini eksiksiz şekilde yerine getirebiliyor. Entegre ve tamamen ücretsiz VPN ve reklam engelleyici özelliğiyle Türk kullanıcılarının dikkatini üzerine çekiyor.

Hal böyle olunca İnternet Download Manager (IDM) eklentisini bu internet tarayıcısına kurmak ve işlerini buradan yürütmek isteyenler olabilir. Bunun için IDM’nin Opera ile uyumlu çalışabilmesi gerekiyor.

Opera’yı IDM ile ilişkilendirmek diğer taracılardan farklı değil. Nasıl yapıldığını aşağıdaki anlatıma bakarak öğrenebilirsiniz. İşleme başlamadan önce hem İDM’nin hemde Opera’nın son sürüme güncellendiğinden emin olun.

İnternet Download Manager’i Opera’ya Ekleyelim

Internet Download Manager programını açın ve menüden İndirmeler > Seçenekler > Genel kısmına ulaşın. Burada Opera tarayıcısının işaretlendiğinden emin olun.

idm opera
idm opera

Opera’nın idm ile uyumlu çalışabilmesini sağlayan “IDMGCExt.crx” dosyasını bulun. Genellikle C:Program Files (x86)Internet Download Manager klasöründedir. Eğer eklentiniz güncel değilse şu linkten indirip masaüstünüze kaydedin.

Opera tarayıcısını açın ve CTRL+SHIFT+E tuşlarına basarak eklentiler sayfasını açın. Menü > Eklentiler > Eklentiler yolunu da kullanabilirsiniz.

Opera eklentiler sayfasına az önceki “IDMGCExt” adlı dosyayı sürükleyip bırakın.

IDMGCExt opera
IDMGCExt Opera

Ardından “IDM Entegration Eklentisi…” başlıklı uyarıyı Yükle diyerek onaylayın.

Opera IDM Entegration
Opera IDM Entegration

Son olarak “Dosya adreslerine erişimine izin ver” seçeneğini işaretleyerek işlemi tamamlayın.

Dosya adreslerine erişimine izin ver Opera
Dosya adreslerine erişimine izin ver Opera

Opera idm ilişkilendirmesini başarıyla tamamladınız. Bundan sonra internetten yapacağınız bütün indirmeler için Opera tarayıcısını kullanabilirsiniz.

İyi indirmeler!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

1 yorum

  1. çok yardımcı oldunuz saolun valla nasıl yapıcağımı bilmiyordum 😂😂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir