Anasayfa / Uncategorized / Blogger Teması Nasıl Yedeklenir? Yedek Geri Nasıl Yüklenir?

Blogger Teması Nasıl Yedeklenir? Yedek Geri Nasıl Yüklenir?

Blogger Teması Nasıl Yedeklenir? Yedek Geri Nasıl Yüklenir?Blogger ile ilgili anlatımlar yaparken sık sık karşılaştığınız bir cümle dikkatizi çekmiştir: İşleme başlamadan önce temanızı yedeğini alın!

Ne demek bu tema yedeği almak? Niye temamın yedeğini almalıyım? Yada ne için gereklidir?

Blogger temanızda bir düzenleme yaparken sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Bu durumda temayı eski durumuna getirmek her zaman mümkün olmayabilir. Ancak temanızın yedeğini aldıysanız bu işlem çok kolaydır. Tema yedeği almak bloğa ait bütün kodların yedeklenmesi anlamına gelir. Bu yedeği istediğiniz zamana geri yükleyebilirsiniz.

Siz de blogger temanızda sık sık değişiklik yapanlardansanız ara sıra yedeğini alsanız iyi olur. Kaybettiğiniz bazı özelliklerin kodlarına tekrar erişmek isteyebilirsiniz.

Blogger Temasının Yedeği Nasıl Alınır?

Blogger sitesine giriş yapın, sol menüden Tema’yı seçin. Sağ üst köşede Yedekle/Geri Yükle butonuna tıklayın.

blogger tema yedekle geri yükle
blogger tema yedekle geri yükle

Ardından karşınıza “Tema › Yedekle / Geri Yükle” başlıklı bir pencere açılacak. Burada Tema İndir butonuna tıklayın.

blogger tema yedeği indir
blogger tema yedeği indir

Tema İndir butonuna tıkladıktan sonra bilgisayarınıza “theme-420692696674173166” şeklinde bir dosya inecektir. Bu dosya blogger temanızın yedeği oluyor. O an tema içerisinde bulunan tüm kodları bu dosyanın içinde aratarak bulabilirsiniz.

Blogger Tema Yedeği Geri Nasıl Yüklenir?

Yukarıdaki adımları uygulayarak blogger temanızın yedeğini almış oldunuz. Bir de yedeği geri yüklemek var. Bu adıma geçmeden önce bir uyarıda bulunmak istiyorum: Eğer temanızın eski bir görünümüne dönmek için yedeğini geri yüklüyorsanız eski kodların tümünü silmenizi tavsiye ederim, aksi halde bütün eklentiler birbirine girecek ve temanızda çarpık bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Blogger temanın yedeğini yüklemek bildiğimiz tema yüklemekten farksızdır. Az önce Tema İndir butonunun bulunduğu pencerede bir de Dosya Seç ve Yükle butonları bulunur. Dosya Seç diyerek bilgisayarınızda bulunan blogger temasını seçin ve ardından Yükle diyerek sitenize yükleyin.

blogger tema yedeği geri yükleme
blogger tema yedeği geri yükleme

Blogger tema yükleme ve alınan tema yedeğini geri yüklemeyi öğrendik. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere, iyi bloglar!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir