Anasayfa / Uncategorized / Youtube Trendlere Nasıl Girilir?

Youtube Trendlere Nasıl Girilir?

Youtube Trendlere Nasıl Girilir? | Trend Video ListesiYoutube geçtiğimiz yıl etkileşimi yüksek kanalların videolarını göstereceği Trend Videolar adlı bir bölüm ilan etti. Trend Videolar etkileşimi yüksek, kaliteli içerikleri destekleyen ve herkes tarafından görüntülenmesini salayan güzel bir özellik. Peki Trend videolara kimler nasıl giriyor? Trend Videolara çıkmanın yolu nedir?

Youtube’da trend olmanın önemi büyük. Gelecek vaadeden kanalın bir videosu trendlere girerek kısa sürede onbinlerce abone kasabiliyor. Haliyle bu durum kanalın kısa sürede büyümesine ve para kazanmasını sağlıyor. Tabii rekabet büyük ve trendlere çıkmak her zaman aynı reaksiyonu vermeyebiliyor. Trendlere çıktığı halde sevilmeyen veya haksız şekilde orada olduğu düşünülen videolar ciddi dislike alabiliyor. Bu da kanala yarardan çok zarar getirir.

Youtube’da popüler olmanın kolay yollarından biri olan Trend videolar listesine nasıl girilir gelin hep birlikte bakalım.

Youtube’da Trend Videolara Girme

Trend videolara çıkmanın yöntemini bizzat youtube kendisi veriyor: İzlenme sayısındaki artış. Bu ne demek oluyor peki? Youtube burada herkes tarafından ilgi çekecek bir videonun izlenme sayısındaki artıştan bahsediyor. Bunu başarmanın yolu da popüler meseleleri ele alan videolar üretmek. Örneğin geçtiğimiz aylarda Nusret konulu videolar oldukça popülerdir. Şimdilerde ise youtuberlerin birbirlerine şarkı yazarak diss atmaları meşhur. Trend videolara girebilecek video önerisi isterseniz şöyle bir şey olabilirdi sanırım; “Enes Batur youtuber’lara neden diss attığını açıkladı”.

Trend videolara girmenin benim gördüğüm kadarıyla başka yolları da var. Bunlar; video kalitesi, yorum sayısı, beğenme sayısı, videoya abone olan kullanıcı sayısı, sosyal medyada paylaşım sayısı gibi çeşitli faktörler. Bu faktörlerin daima yüksek olması videolarınızın trendlere girmesini sağlayabilir.

Ünlü Youtuberlar Nasıl Trend Oluyor?

Aslında cevap başlıkta gizli. Çok fazla aboneleri var ve videoları yükledikleri anda yüzbinlerce kişi izlemeye başlıyor. Bu da kolayca trendlere çıkmalarını sağlıyor. Youtube trend listesine girmek için ayrı bir çaba göstermelerine gerek kalmıyor. Bu youtuberlar partner şirketler tarafından da desteklendiği için kanalları abone ve izlenme sıkıntısı çekmiyor. Videolarında etkileşim denilen beğeni, yorum, paylaşım gibi oranlar daima yüksek oluyor. Çapraz pazarlama taktiğiyle başka kanallarda da varlık göstererek adlarından sürekli söz ettiriyorlar.

Youtube Trend Video Hilesi Var Mı?

Bu konuda kesin bir şey söyleyemem fakat takip ettiğim kadarıyla haketmediği halde trendlere çıkabilen bir hayli video var. Bu videoların izlenme sayıları ve etkileşimleri oldukça düşük olmasına rağmen günlerce trendlerde kalabiliyorlar. Burada partner şirketlerin müdahalesinden söz edebiliriz. Bunun yanında reklam veren konumundaki kanalların videoları da sık sık trendlere çıkmaktadır. “Parayı veren düdüğü çalar” misali. “Peki bu konuda bir hile var mı” derseniz botlar hileden sayılabileceği için yanıtım evet olur. Youtube botları videonuzu izler, beğenir ve etkileşimi arttırarak sizi trend video listesine alabilir. Fakat hile ile bir şekilde trendlere çıkmış olan video eğer izleyiciden olumlu reaksiyon alamazsa çok yüksek oranda dislike alacaktır. Tanınmayan, videolarında emek bulunmayan kanallar trend olsalar dahi geri dönüş alamayacaklardır yani kimse bu kanallara abone olmayacaktır. Bu durumda en iyisi en doğalı!

Umarım bilgilendirici bir yazı olmuştur, merak ettiklerinizi yorum formunu kullanarak sorabilirsiniz.

Görüşmek üzere!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir