Anasayfa / Uncategorized / Windows 10 Kurulum USB’si Hazırlama | ISO’yu USB Belleğe Yazdırma

Windows 10 Kurulum USB’si Hazırlama | ISO’yu USB Belleğe Yazdırma

Windows 10 Kurulum USB'si Hazırlama | ISO'yu USB Belleğe YazdırmaWindows 10 format atmak için artık cd yada dvd kullanmaya gerek kalmadı. Gelişen teknoloji sayesinde yanımızda kırılmaya müsait kocaman diskler taşımamız gerekmiyor. Sadece 1 adet usb flash bellek ile windows 10 temiz kurulum yapabiliyoruz. Tabii bu usb’ye windows 10 ISO dosyasını yazdırmak gerek. Ardından dakikalar içerisinde windows 10 formatı atılmış ve kullanıma hazır olacak. Dilerseniz bu iş ne gerekir ve nasıl yapılır bunu görelim.

Windows 10 Kurulum USB’si Hazırlama

Windows 10 usb ile format atmak için ilk ihtiyacımız olan Windows 10 ISO dosyasıdır. Orjinal windows 10 ISO dosyasını nereden indireceğinizi öğrenmek isterseniz şu yazıyı inceleyebilirsiniz: Window 10 Orjinal ISO Dosyası Oluşturma

Windows 10 ISO dosyasını indirdikten sonra bir adet USB flash belleğe ihtiyacınız var. Bu flash belleğin kapasitesi en az 4 GB olmalıdır. En az 4 GB kapasiteli usb belleğini de temin ettikten sonra geriye sadece Rufus isimli programı indirmek kalıyor. Rufus, windows 10 usb’si hazırlamamıza yarayacak basit ve etkili bir program. Rufus’u indirmek için tıklayın: Rufus İndir

Windows ISO Dosyasını USB Belleğe Yazdırma

Aşağıdaki görselde işlem yapacağınız alanları ok işareti ile gösterdim. Hemen alttaki talimatları okuyarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

windows 10 usb boot ederek format atmak için tool ile iso kalıbı oluşturma
windows 10 usb boot ederek format atmak için tool ile iso kalıbı oluşturma

> Aygıt bölümünden ISO dosyasını yazdıracağınız USB’yi seçin (İçindeki her şeyi siler!).
> Disk Bölüm Düzeni ve Hedef Sistem Türü: Bu kısımda yeni nesil bir sisteme kurulum yapıyorsanız “UEFI için GPT Bölüm Düzeni’ni seçin. Eski nesil bir sistemi kurulum yapacaksanız “MBR Bölüm Düzeni: BIOS yada UEFI için” seçeneğini seçin.
> 3. Ok işaretiyle gösterilen, ISO Yansıması yazısının karşısındaki disk işaretine tıklayın ve indirdiğiniz ISO dosyasını seçin.
> Son olarak Başlat butonuna tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Disk hızınıza göre 5-10 dakika kadar beklettikten sonra program ISO’yu flash belleğinize yazacak ve usb’niz format atmaya uygun hale gelecektir. Bundan sonra tek yapmanız gereken USB’yi bilgisayarınıza takmak ve biostan boot ayarlarını değiştirip temiz kurulum yapmaktır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir