Anasayfa / Uncategorized / Windows 10 Update Kapat | Güncelleştirmeleri Devre Dışı Bırakın

Windows 10 Update Kapat | Güncelleştirmeleri Devre Dışı Bırakın

windows 10 update kapatWindows 10 update kapatma, windows 10 update nasıl kapatılır, windows 10 güncelleme kapatma, resimli ve detaylı anlatım.

Windows 10 güncellemeleri işletim sisteminin açıklarını kapatan, performans iyileştirmeleri yapan yada yeni bir takım özellikler ekleyen güncelleştirmelerdir. Microsoft’un son derece önem verdiği bu güncellemelerin yüklenmesi önemlidir.

Fakat bazı durumlarda güncellemeler öyle can sıkar ki windows 10 update kapatmak şart olur. Zaten yavaş olan internet bağlantısını sonuna kadar kullanarak size şans bile tanımaz, oyun sırasında keyfinizi mahveder ve kesinlikle kısa sürede yüklenmezler.

Windows 10 update’yi kapatmak istememizin bir nedeni de bu windows 10 güncelleştirmelerinin sistemin hızlandırması gerekirken yavaşlatmasıdır. Bunun nedeni üst üste binen bir sürü güncelleme paketinin sistemi şişirip yormasıdır.

O nedenle windows 10 updateyi kapatacağız. Bunu yaparken sizlere oldukça basit bir yöntem sunacağım. Hiç evirip çevirmeden sadece bir program indirecek, bir tuşa basacak ve windows 10 güncelleştirmeleri kalıcı olarak devre dışı bırakmış olacaksınız. Detaylar için anlatıma bakınız.

Windows 10 Update Nasıl Kapatılır? (Güncelleştirme Engelleme Programı)

1 Windows 10 güncellemelerini kapatmak için aşağıdaki adresten Destroy Windows 10 Spying programını indirip kurun.

http://www.majorgeeks.com/files/details/destroy_windows_10_spying.html

2 Programı açın ve Hizmetler bölümünden Windows Update’yi Devre Dışı Bırak seçeneğini tıklayın.

3 Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve işlem tamamlanmıştır. Ayarlar > Güncelleştirme kısmında da artık denetleme yapılmadığını göreceksiniz.

Windows 10 güncelleştirmeleri kapatmak performans ve internet hızı kazanımları açısından önemlidir. Fakat belirli aralıklarla (3 ay) işletim sisteminizi temiz kurulumla en son güncellenmiş versiyona yükseltmenizde fayda var.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir