Anasayfa / Uncategorized / Windows 10 Etkinleştirme | Windows 10’u Ücretsiz Orjinal Yapın!

Windows 10 Etkinleştirme | Windows 10’u Ücretsiz Orjinal Yapın!

windows 10 etkinleştirmeWindows 10’u etkinleştirmek işletim sistemine bütünüyle hakim olmak demektir. Windows 10 etkinleştirmek içinse orjinal bir lisans anahtarına ihtiyacınız vardır. Peki işletim sistemimizi nasıl orjinal yapabiliriz? Bunun en ucuz yolu hangisidir, gelin birlikte öğrenenelim.

Windows 10, Microsoft’un artık üstüne yeni işletim sistemi getirmeyeceğini açıkladığı son işi oldu. Bundan sonra 11 yada 12 diye yeni işletim sistemleri duymayacağız. Bütün yenilikler Windows 10 üzerinden yayınlanacak. Hal böyle olunca firma herkesin bu işletim sistemini kullanmasını istiyor. Normal şartlarda sizden windows 10’u etkinleştirmek için bir lisans anahtarı istenir.

Fakat microsoft sıradan ev kullancılarının bu kadar yüksek meblalar ödeyemedikleri görmüş olacak ki Windows 7 ve 8’i ücretsiz olarak Windows 10’a yükseltme fırsatı verdi. Hatta bu kullanıcıların orjinal bir lisans sahibi olmalarına bile gerek yok. Çeşitli programlarla Windows 7-8 etkinleştirseniz bile ücretsiz olarak yükseltme yapabiliyorsunuz. Bu işin detaylarını şuradan öğrenebilirsiniz: Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Nasıl Yapılır?

Windows 10 yükseltmeyi yaptıktan sonra size verilen orjinal lisans anahtarını bir yere kaydedip Windows 10’u temiz kurulumla kurabilirsiniz. Bu sayede performansınızdan da bir şey kaybetmemiş olarak yepyeni bir windows deneyimi yaşayabilirsiniz. Windows 7’yi Windows 10 yapmak istiyorsanız kaçırılmayacak fırsat.

Eski Windows sürümlerini ücretsiz yükseltme aracıyla windows 10’a yükseltmek ilk windows etkinleştirme yöntemimizdi. Sonuçta hiçbir şey yapmadan, bir kuruş para ödemeden orjinal windows 10 sahibi olabiliyorsunuz. Bu hizmeti bizzat microsoft’un kendisi veriyor.

Windows 10 Lisans Anahtarı Nasıl Alınır?

Şu anda Microsoft’un sitesine girdiğinizde Windows 10 Pro adet fiyatının 1000 TL olduğunu görürsünüz. Eğer öğrenci yada eğitimciyseniz 100 TL indirimle 900 TL’ye Windows 10 Pro satın alabilirsiniz. Ama bu fiyatları Türkiye’de ödeyebilecek kişi sayısı çok az maalesef.

Bizim istediğimiz uygun fiyatlı windows 10 lisans anahtarı satın almak. Yükseltebileceğin eski bir işletim sistemin yoksa ve windows 10 kullanmak istiyorsan OEM lisans key satın alabilirsin. Ortalama 40 liradan başlayan fiyatlarla Hepsiburada, N11, Gittigidiyor gibi sitelerin uygun bölümlerinde gezinerek güvenilir bir satıcıdan ucuz windows 10 lisansı satın alabilirsin. OEM lisans nedir diye soracak olursanız, yalnızca bir bilgisayarda kullanılabilen lisanslara verilen addır. OEM lisanslar piyasadaki en uygun fiyatlı lisanslardır.

OEM lisanslar aktifleştirildiği bilgisayardan başka cihazda kullanılamaz. Yani laptobunuz için bir OEM lisans satın alıp etkinleştirirseniz, daha sonra o cihazdan windowsu silseniz dahi elinizdeki lisansınızı yeni bir bilgisayarda kullanamazsınız.

Bu etkinleştirme yöntemleri Windows 10’u temiz kullanmanızı sağlar. Üçüncü parti, zararlı yazılım içeren programları kullanmadan güvenli Windows deneyimi yaşayabilirsiniz. Windows 10’u (Home yada Pro) etkinleştirmek için program v.b. yöntemleri kullanmamaya özen gösterin.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir