Twitch İzleyici / Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

twitch takipçi sayısı arttırma yollarıTwitch, profesyonel veya amatör fark etmeksizin bütün oyuncuların canlı yayın yaparak kitle oluşturdukları ve para kazanabildikleri eşsiz bir platform. Bütün dünyada oyuncular oyun oynadıkları sırada ekranlarını bir program yardımıyla yansıtarak canlı olarak başkalarına izletebiliyor.

Twitch.tv ülkemizde de popüler oldu. Özellikle mobil uygulaması çok tutulan Twitch, bünyesinde yüzlerce Türk oyuncuyu barındırıyor. Bu oyuncular canlı olarak oynadıkları oyunu izleyenlerle birlikte oynayabilir, onlarla chatte muhabbet edebilir ve bağış gibi etkileşimlere girebilir.

Pek tabii Twitch'de de ciddi bir rekabet ortamı var. Her oyunu profesyonel olarak oynayan ve ciddi izleyici sayılarına ulaşan en az birkaç Türk yayıncı var. Bunlarla rekabet etmek oldukça zor, ama imkansız değil. Bu yazıda tam da bundan bahsedeceğiz, twitch'de izleyici, abone ve takipçi sayısı nasıl arttırılır detaylarına bakacağız.

twitch izleyici arttırma

Twitch'i bir pasta gibi düşünebiliriz. Her sektörde olduğu gibi burada da sektörün liderleri var ve bunlar pastadan en büyük dilimleri alıyorlar. Youtube'da da aynı manzarayı görebilirsiniz, 20-30 kişilik bir youtuber çetesi kimseye şans bırakmadan her alanda boy gösterir.

Twitch Youtube'a göre biraz daha avantajlı çünkü herkes video çekebilir ama herkes canlı yayın yapamaz. Sesi müsait değildir, canlı yayın ortamı yoktur, internet bağlantısı kötüdür, oyun oynamayı bilmiyordur. Bu kişiler Twitch'e genellikle adım atmazlar.

Twitch izleyici sayınızı arttırmak istiyorsanız öncelikle iyi bir oyuncu olmalısınız. Türklerin en çok izlediği oyunlar CS:GO, PUBG, LoL, Dota2, Euro Truck Simulator 2 ve benzeri birkaç oyun daha. Bunlardan en az birini profesyonel olarak oynuyorsanız yada oynadığınız sırada bu oyunu eğlenceli hale getirebiliyorsanız takipçi arttırma şansınız yüksek demektir. Bu oyunlar dışında başka hangi oyunlar izlenir derseniz; Metin2, Knight, GTA5, FIFA oyunları da Türkler tarafından az da olsa izlenen oyunlar arasında.

twitch abonelik hilesi

Twitch yayınınızı takip edenlere daha kaliteli bir yayın sunabilmek için yüksek upload değerlerine sahip bir internet bağlantınız olmalı. Ülke genelinde uplaod değerleri 1 Mbps civarında seyrediyor, bu upload değeriyle yayın açabilmek mümkün fakat izleyenler arasında yayının donduğunu söyleyenler de olacaktır. Ortalama 2-5 Mbps upload ile twitch yayınını donmadan devam ettirebilirsiniz.

Yayın kalitesini arttıran bir başka unsur da kullanılan ekipmanlardır. Takım arkadaşlarınızla oyun oynarken sesleri daha iyi algılayabilmek için kaliteli bir oyuncu kulaklığı, izleyenlerin sesinizi net duyabilmeleri için kaliteli bir mikrofon, odanız canlı yayına müsait değilse bir adet yeşil perde ve softbox, izleyicilere görüntünüzü yüksek kalitede gösterebilmek için de FHD webcam kullanmanız şarttır.

twitch para kazanma

Twitch için pasta benzetmesi yapmıştık, o yüzden çok gayret gösterip büyük dilim kapmak gerekiyor. Çünkü yıllardır aktif bir platform ve birçok yayıncı çoktan kitlesini oluşturup izleyici sayısını arttırdı. Siz de twitch'de izlenme almak istiyorsanız insanların sizi izlemesini sağlayın. Direk yayına başlayıp insanların gelmesini beklemek hata olur çünkü siz yayın yaptığınız sırada başka oyuncular da yayında olacak ve muhtemelen hiç kimse veya 1-2 kişi tarafından izleneceksiniz. Listede de en altlarda kalacağınız için birçok kişi adınızı bile duymayacak.

İnsanların yayınınızı izlemelerini ve sizi takip etmelerini istiyorsanız ilk olarak çekilişler yapmaya deneyebilirsiniz. Bu sizin kısa sürede ilgi çekmenizi ve yayıncılar arasında tanınmanızı sağlar. CS:GO skinleri veya diğer oyunların kıymetli itemlerine sahipseniz bunu çekilişle izleyenlere dağıtacağınızı söyleyerek izleyici sayınızı arttırabilirsiniz. Çekilişi sadece abone olanlar arasında yapacağını söylerseniz eğer gerçekten abone olmaya değer bir ürünse bu çekilişten para da kazanabilirsiniz. Her abonelik 5 dolardır ve bu paranın yarısı size yarısı Twitch'e aktarılır.

twitch abone kasma

Twitch yayınlarına başlamadan önce yapılması gerekenler de var. Mesela sosyal medya hesaplarınızı büyütmek. Özellikle youtube'da kitle oluşturmak çok önemli. Youtube'da milyonlarca oyunsever varken bunların çok az bir kısmı twitch'i takip eder. O nedenle öncelikle youtube'da kendinizi geliştirip belli bir seviyeye geldikten sonra oradaki kitlenizi twitch'e taşımayı deneyebilirsiniz.

Yazının başında etkileşimden bahsetmiştik. Etkileşim yayıncıyla izleyiciler arasında bir ilişkinin kurulmasıdır. Sizi takibe alan kişilerin adlarını yayın sırasında okuyarak teşekkür etmeniz, sohbet bölümünde yazılanları okumanız ve yanıtlamanız etkileşim açısından önemlidir. Ayrıca izleyicilerle sohbet etmek de sıcak bir oyun ortamı kurulmasına yardımcı olur. Bu sayede izlemeye başlayanlar ölü bir kanalı takip etmediklerini bilecekler ve sizi sık sık ziyaret edeceklerdir.

twitch yayını yapmak

Yayın sıklığı ve yayın saatleri önemlidir. Yayın sıklığı hem insanların sizin sürekli yayın yaptığınızı ve bu işi ciddiye aldığınızı anlamalarını sağlar. Bu sayede hem kitle oluşturmanız hem de partner olma şansınız yükselecektir. Yayın saatlerini doğru ayarlamanız ise rakiplerinizin yayında olmadıkları saatte daha fazla izleyiciye ulaşmanızı sağlar. Haliyle hiç bir rakibiniz yayında olmazsa bir tek siz izlenirsiniz ve kısa sürede kanalınızı büyütebilirsiniz.

Bazı web sitelerinde twitch'de takipçi sayısını arttırmak için bazı hileler sunulmuş. Bunlar hem izleyiciler hem de twitch yönetimi tarafından kolayca fark edilecek hilelerdir ve genellikle kötü sonuç doğururlar. Twitch'de izleyici çekmek istiyorsanız yazıdaki yöntemleri uygulayın veya profesyonel yayıncılardan destek alın. Doğal olmayan hiçbir yönteme başvurmayın.

twitch kanalı büyütmek

Twitch izleyici ve abone arttırmanın yollarını kısaca özetleyecek olursak; çekiliş, iyi oyuncu ekipmanları, profesyonel oyunculuk, muhabbet, sosyal medya hesaplarını büyütmek, sık sık ve doğru saatlerde yayın yapmak ve upload değeri yüksek bir internet bağlantısı olarak sıralayabiliriz.

Twitch'de sizi izleyenlerin dikkatini çekmek için popüler oyunları oynamalısınız. Şu sıralar birkaç oyunun yerinde yeller esiyor... CS:GO gibi. Nedendir bilinmez ama artık kimse CS:GO yayınına rağbet etmiyor. Kitlesini oluşturmuş yayıncılardan değilseniz ve henüz gelişim aşamasında bir kanalınız varsa PUBG oynamanızı tavsiye ederim. Hem Türk hem de yabancı twitch kanallarının büyük çoğunluğu bu akıma ayak uydurdu ve CS:GO yayınını bıraktı. Shroud gibi önemli bir yayıncı CS:GO oynamayı bıraktı, JasonR ise yayınında genellikle PUBG oynuyor, günün yarısını Counter Strike oynayarak geçiren ve bu şekilde para kazanan bu yayıncılar bile PUBG'ye karşı koyamadı. Kararlı sürümün yayınlanmasının ardından insanlar tamamen bu alana yöneldi, izleyiciler de yayıncılardan PUBG oynamalarını istiyor. Siz de kanalınızı büyütmek ve izleyici sayınızı arttırmak istiyorsanız fazla diretmeden bu akıma ayak uydurun.

> Ünlü bir oyuncunun uyguladığı ve başarılı olduğu yöntemi sizlere anlatmak istiyorum... Bu yazının ilk bölümlerinde youtube kitlesini twitch'e taşımaktan bahsetmiş ve youtube'nin ne kadar fazla insanı barındırdığını belirtmiştim. Gördüğüm kadarıyla yayıncılar youtube kanallarını büyütmenin yanında twitch ve youtube'da aynı anda yayın yapıyor. Yayının ilerleyen bölümlerinde ise youtube izleyicilerine "Twitch'e gelin" şeklinde çağrı yapılıyor. Twitch'de ortalama 500 kişinin izlediği bu yayıncıyı Youtube'da 1500 kişi izliyor. Youtube, çok daha fazla aktif kullanıcı barındırdığından yayın daha fazla kişiye ulaşıyor, üstelik yalnızca kendi ülkesinden değil dünyanın dört bir yanından izleyiciyi youtube sayesinde kolayca elde edebiliyor. Yayınınızı aynı anda birden fazla platformda yayınlamak için: Canlı Yayını Birden Fazla Sitede Yayınlamak

İyi yayınlar, bol kazançlar!

YORUMLAR

BLOGGER: 1
Loading...
301 yönlendirmesi,1,301 yönlendirmesi hakkında,1,301 yönlendirmesi nasıl yapılır,1,301 yönlendirmesi nedir,1,Adsense,12,adsense banka doğrulama,1,adsense banka ekleme,1,adsense iban ekleme,1,adsense onay,1,Adsense onaylatma,1,adsense ödeme duraklatıldı,1,Adwords,3,affiliate marketing,2,affiliate marketing nasıl yapılır,1,affiliate marketing nedir,1,Airties Modem Şifresi,1,akıllı cep telefonu,7,akıllı saat,1,akıllı televizyon,3,alan adı,1,alternatif kazanç,1,Anadolu Jet ucuz uçak biletleri,1,Analytics,2,Android,1,Android Batarya,1,Android Batarya Kalibrasyonu,1,Android Oreo,1,Android Oreo 2018,1,Atatürk Kravat,1,Başkasına Nasıl Kontör Gönderilir,1,Bayilik Veren Firmalar,1,bilgisayar,3,Bios,1,Bitcoin,3,Blog,1,blog yazmak,1,Blogger,71,blogger para kazanmak,1,blogger taşıma,1,blogger temaları,1,blogger teması,1,Blogger yardım,1,Blogger'dan WordPress geçiş,1,canlı tv,1,canlı tv izle,1,CDN,1,cloudflare,4,cloudflare ayar,1,cloudflare ayarlama,1,cloudflare kaldırma,1,cloudflare kurulumu,1,cloudflare nasıl kurulur,1,cloudflare nedir,1,cloudflare özellikleri,1,cloudflare seo,1,cloudflare yardım,3,cloudflare zararları,1,Devlet,2,Diğer,3,domain,1,Donanım,8,drone,1,Elektronik Sigara,1,elektronik sigara modelleri,1,en sık yapılan hatalar,1,Facebook,11,FileZilla,1,filezilla kullanımı,1,filezilla kurulumu,1,filezilla nasıl kullanılır,1,filezilla nasıl kurulur,1,filezilla yardım,1,Firefox,1,Firefox Kayıtlı Olan Şifreleri Silme,1,Firefox’da Kayıtlı Form Verileri Nasıl Silinir,1,ftp kullanımı,1,Girişimcilik ve Kişisel Gelişim,1,Google,21,Google Adsense,2,Google Sandbox,1,Gözü Kaynak Almasına Hangi Damla İyi Gelir,1,Hesap,36,Hitman Sniper Hile Apk indir,1,hosting,2,Instagram,9,İnternet,12,İnternetten Para Kazanmak,23,iphone,1,işletim sistemi,1,kazanç,1,kontör gönderme,1,METİN2 7X,1,METİN2 7X HİLESİ,2,Minecraft Apk indir,1,Mobil,11,modem arayüz girişi,1,modem şifreleri,1,Mouse ile seçilen metnin rengi nasıl değiştirilir,1,müzik indirme,1,nasıl site açılır,1,Office,2,on-page seo,1,onepage tema,1,Oyun,43,profil resmi gizleme,1,reseller hosting,1,samsung,1,samsung tablet,1,Sandbox,1,satış ortaklığı,3,satış ortaklığı firmaları,1,satış ortaklığı nasıl yapılır,2,satış ortaklığı nedir,1,Schema Lite,1,SEO,12,seo hataları,2,seo hatası,2,servis sağlayıcısı,1,seyahat önerileri,1,Simcity Buildit Hile Apk indir,1,Site içi seo,1,sunucu,1,swarm,1,Tanıtım,1,tek sayfa tema,1,Terminal Servisleri,1,Tplink Modem Şifresi ve Arayüze Erişim,1,tüm modem şifreleri,1,Twitter,10,ucuz uçak bileti,1,uçuş bilgileri,1,ücretsiz blogger teması,1,ücretsiz indir,2,ücretsiz tema,3,vodafone,1,Vodafone 2 Gb İnternet 1 TL,1,vodafone tarife,1,Webmaster,31,Whatsapp,5,whatsapp profil resmi,1,whatsapp profil resmi gizleme,1,Windows 10,51,Windows 8,2,Windows 8 Biosa,1,Windows 8 Biosa Nasıl Girilir,1,Wordpress,17,Wordpress kurulumu,1,wordpress nasıl kurulur,1,WordPress Tema,2,wordpress yardım,2,Yazılım,58,Youtube,18,Yurt Dışı Uçuşlar,1,Yüksek Kaliteli Sayfa,1,
ltr
item
Teknik Blog | isa.gen.tr: Twitch İzleyici / Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?
Twitch İzleyici / Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?
https://4.bp.blogspot.com/-23lZjim54b4/Wfb0hpeXywI/AAAAAAAAB8s/YTyzFq13X44zHEzBlut0nkENruWXpnF0QCLcBGAs/s640/twitch-yayincisi_1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-23lZjim54b4/Wfb0hpeXywI/AAAAAAAAB8s/YTyzFq13X44zHEzBlut0nkENruWXpnF0QCLcBGAs/s72-c/twitch-yayincisi_1.jpg
Teknik Blog | isa.gen.tr
https://www.isa.gen.tr/2017/10/twitch-takipci-abone-izleyici-sayisi-arttirma.html
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/
https://www.isa.gen.tr/2017/10/twitch-takipci-abone-izleyici-sayisi-arttirma.html
true
420692696674173166
UTF-8
Hepsi yüklendi! BUNA BENZER BAŞKA BİR YAZI YOK Tüm Yazılar Devamını oku Yanıtla İptal et SİL By Ana Sayfa SAYFALAR YAZILAR Tümünü Görüntüle BENZER YAZILAR KATEGORİ ARŞİV ARAMA YAP... TÜM YAZILAR Uygun bir sonuç bulunamadı Ana Sayfa Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis Mayıs Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Az önce 1 saat önce $$1$$ dakika önce 1 saat önce $$1$$ saat önce Dün $$1$$ gün önce $$1$$ hafta önce Ay önce Takipçiler Takip et THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kodları kopyala Tüm kodları seç Tüm kodlar kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy