Anasayfa / Uncategorized / Opera VPN Nasıl Açılır? Nasıl Kullanılır?

Opera VPN Nasıl Açılır? Nasıl Kullanılır?

opera vpnOpera Tarayıcı geçtiğimiz sene insanların ihtiyaçlarına yönelik ciddi geliştirmeler yaptı. Bu gelişmelerden birisi dahili reklam engelleyici entegre etmekti. Bu sayede insanlar sürekli karşılarına çıkan ve etrafa virüs saçmaktan başka bir işe yaramayan reklamlardan eklenti kullanmaya gerek kalmadan kurtulmuş oldu.

En az bu kadar yararlı bir özellikle daha geldi ki bu gelişme Türkiye’deki internet kullanıcılarının insanların yüzünü güldürmeyi başardı: Dahili, reklamsız, sınırsız ve tamamen ücretsiz VPN servisi.

Opera, tarayıcısına entegre ettiği ve tamamen ücretsiz şekilde sunduğu VPN sayesinde insanların internette daha güvenli gezinti yapabilmelerini sağladı. Ayrıca artan internet sitesi yasaklarını da kolayca aşmış olduk. Örneğin ülkemizde aylarda yasaklı olan dünyanın en büyük bilgi arşivi Wikipedia’ya bu sayede girebiliyoruz.

Peki Opera VPN nasıl açılır ve nasıl kullanılır? Opera VPN’i kullanabilmek için öncelikle tarayıcının son sürümünü kendi sitesinden indirip kurun:

http://www.opera.com/tr/download

İndirip kurduktan sonra Opera’yı açın ve sol üst köşeden Menü > Ayarlar’ı seçin.
Ayarlar sayfasındayken Gizlilik ve Güvenlik sekmesini açın.
Burada bir miktar aşağı kaydırdıktan sonra VPN bölümünden VPN’i Etkinleştir seçeneğini işaretleyin.

opera vpn'yi etkinleştir

VPN’yi Etkinleştir’i işaretledikten sonra adres satırının solunda VPN rozeti çıkacaktır.

VPN rozetine tıkladığınızda aşağıdaki gibi ayarlar açılacaktır.

opera vpn ayarları

VPN’yi etkinleştirdiğinizde bir açma kapama butonu, kullanılan veri miktarı, sanal konumunuzun yeri ve IP adresiniz görünür.

Ayarlar’dan VPN’yi çok kolay bir şekilde açık veya kapalı konuma getirebilirsiniz. Bu sayede engellenen bir siteye giriş yapmak istediğinizde VPN’yi açabilir ve işiniz bittiğinde kapatabilirsiniz.

Sanal Konum seçenekleri arasından istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz. Her sanal konum farklı hız sonuçları vereceğinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Yada hiç müdahale etmeden “En uygun konum” şeklinde de kullanabilirsiniz, otomatik olarak sizin için en hızlı konum seçilecektir.

Sınırsız VPN’nin keyfini çıkarın!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir