Anasayfa / Uncategorized / Microsoft Edge Kaldırma ve Silme Nasıl Yapılır?

Microsoft Edge Kaldırma ve Silme Nasıl Yapılır?

microsoft edge kaldırmaMicrosoft Edge kaldırma konusunda Windows 10 işletim sistemine ön yüklü şekilde gelen Microsoft Edge tarayıcısı nasıl kaldırılır sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

Microsoft Edge, Microsoft şirketinin çok büyük iddialarla piyasaya sunduğu en yeni internet tarayıcısı. Adının başlarda Spartan olacağı konuşulan Edge tarayıcı herkesi şaşırtarak bu adı aldı. Microsoft’un ilk tarayıcısı olan Internet Explorer tarayıcısına benzer renkleri kullanan Microsoft Edge hızıyla ön plana çıkıyor.

Edge, geçtiğimiz aylarda eklenti desteğine de kavuştu. En başından beri hızlı olan tarayıcı geliştirilmeye de devam ediyor. Son haliyle Google Chrome’a rakip olabilecek derecede hızlı olan bu tarayıcı yine de piyasada geniş bir kullanıcı ağına ulaşamadı. Bunun nedeni halen tasarımsal eksiklerinin olması ve kullanıcılara kişiselleştirme konusunda hiçbir şey verememesi.

Biz bu yazıda Microsoft Edge’nin neden kullanılmadığından ziyade nasıl kaldırılabileceğinden bahsedeceğiz. Çünkü çoğu kullanıcı bu tarayıcıyı yerine başkasını kullandığı için köşede boş boş durmasını istemiyor. Hal böyle olunca Microsoft Edge nasıl kaldırılır bilmek istiyor. Sizde microsoft edge kaldırma yöntemini arıyorsanız yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır?

Microsoft Edge’yi kaldırmak için ufak bir yazılım aracına ihtiyacımız olacak. Michał Wnuowski adından bir yazılımcı tarafındna geliştirilen bu ufak araç sayesinde Microsoft Edge’yi birkaç adımda ortadan kaldırabilirsiniz. Merak etmeyin tamamen güvenli bir araç ve bizzat kendim de kullandım.

Öncelikle aşağıdaki linkte edge kaldır aracını indirip rar dosyasından çıkarın. Ardından Uninstall Edge.cmd aracını yönetici olarak çalıştırın.

microsoft edge sil
microsoft edge sil

Edge kaldırma aracını yönetici olarak çalıştırdıktan sonra karşınıza bir komut ekranı gelecek. Bu ekranda herhangi bir tuşa basarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bilgisayarınızı yeniden başlatılacak ve Microsoft Edge sisteminizden tamamen kaldırılmış olacak.

microsoft edge kaldırma aracı
microsoft edge kaldırma aracı

Eğer yazılım bilgisayarı yeniden başlatmazsa siz başlatın. Tarayıcının görev çubuğundaki yeri kaldırmaya bağlı olarak boş görünüyorsa boş alana sağ tıklayıp Görev Çubuğundan Kaldır diyebilirsiniz.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir