Anasayfa / Uncategorized / Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinir? | Tüm Tarayıcılar Bir Arada

Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinir? | Tüm Tarayıcılar Bir Arada

Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinirİnternet tarayıcılarının geçmişi nasıl silinir? İnternette iz bırakmadan gezinti yapabilmenin yollarını arıyoruz.

İnternette gezdiğiniz sitelerin, şifrelerinizin, form bilgilerinin ve girdiğiniz sitelere ait tüm verilerin tarayıcınız tarafından depolandığını biliyor muydunuz? Bu veriler tarayıcı geçmişi sizin tarafınızda silinmedikçe depolanmaya devam eder ve asla silinmez.

Peki tarayıcı geçmişi nasıl silinir? Her tarayıcının farklı bir geçmiş temizleme sistemi var. Her birine farklı yollarla ulaşılıyor ve her tarayıcı her şeyi silmeye izin vermeyebiliyor. O nedenle tüm tarayıcı geçmişlerini silmeyi anlatan yazıları sizlerle paylaştım. Bunların detayına aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

Opera Geçmişi Nasıl Silinir?

Opera Geçmişi Nasıl Silinir?

Opera, dahili reklam engelleyici ve ücretsiz VPN hizmetiyle ülkemizde geniş bir kitlenin dikkatini çekmeyi başladı ve kısa sürede kullanıcı sayısını arttırdı. Artan yasaklar nedeniyle çoğu kullanıcı Opera kullanmaya başladı. Peki kendine has renkleri bulunan, hem masaüstü hemde mobil cihazlarda kullanılabilen bu kullanışlı tarayıcı da geçmiş nasıl silinir? Tüm detaylarıyla birlikte bu yazıda: Opera Geçmişi Sil | Opera Tarayıcı Geçmişi Nasıl Silinir?

Mozilla Firefox Geçmişi Nasıl Silinir?

Mozilla Firefox Geçmişi Nasıl Silinir

Bu yazıyı okuyanların bir kısmı daha kundakta bebekken %32’lik pazar payıyla dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından biri olan Firefox günümüzde halen dünyanın en çok tercih edilen 2. tarayıcısı. Dünya çapında 500 milyon kullanıcıya sahip Firefox ülkemizde de seviliyor ve tercih ediliyor. Peki Mozilla Firefox’da geçmişe ait veriler yani çerezler nasıl silinir? Detaylı anlatım için bkz: Firefox Geçmişi Silme | Mozilla Firefox Arama Geçmişi Temizle

Microsoft Edge Geçmişi Nasıl Silinir?

Microsoft Edge Geçmişi Nasıl Silinir?


Edge tarayıcı Windows 10 ile birlikte hayatımıza giren ve performansıyla pek çok kullanıcının tercih ettiği, listedeki en genç internet tarayıcısı. Yakın zamanda eklenti desteğine de kavuşan bu hızlı tarayıcı işletim sistemine entegre şekilde geliyor ve kullanıcılara daha hızlı sayfa görüntülemeleri vaad ediyor. Peki Microsoft’un en yeni tarayıcısı Edge’de geçmiş nasıl silinir? Detaylı anlatım için konuya göz atabilirsiniz: Microsoft Edge Geçmişi Temizleme | Edge Geçmiş Nasıl Silinir?

Google Chrome Geçmişi Nasıl Silinir?

Google Chrome Geçmişi Nasıl Silinir

Geldik gönüllerin efendisi Google Chrome’a! Gönüllerin efendisi diyoruz çünkü performans, eklenti desteği, işlevsellik, senkronizasyon gibi daha onlarca özelliği bünyesinde barındıran bu tarayıcı Google tarafından geliştirilmeye başlandığından bu yana piyasadaki konumunu liderliğe kadar taşıdı ve bu liderliği uzun süre bırakmayacak gibi görünüyor. Peki dünyanın en çok tercih edilen ve en hızlı tarayıcısında geçmiş temizliği nasıl yapılır? Tüm detaylarıyla yazımızda: Google Chrome Geçmişi Sil | Chrome Geçmiş Temizleme Nasıl Yapılır

Geçmişi Silme Kısayolu

Tüm tarayıcıların ortak bir geçmiş silme kısayolu var: CTRL+SHIFT+DELETE Bu kısayolu kullanarak tarayıcı geçmişinizi kısa sürede ve pratik şekilde silebilirsiniz. Yukarıda anlatılan yöntemleri deneyerek de geçmişinizde hangi verilerin silinip silinmeyeceğine karar verebilirsiniz. Tarayı geçmişinizi silerken dikkatli olun, silinen geriler asla geri getirilemez.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir