Anasayfa / Uncategorized / Green Card Nedir | Nasıl Başvurulur | Başvuru Tarihleri 2019

Green Card Nedir | Nasıl Başvurulur | Başvuru Tarihleri 2019

Green Card Nedir | Çekilişe Nasıl Başvurulur | Başvuru Tarihleri 2019Green Card başvuruları başladı! Green card’a nasıl başvuru yapılır? Green card son başvuru tarihi ne zaman? Greed card’a kimler başvurabilir? Amerika göçmenlik başvurusu yaparken nelere dikkat edilmelidir, ABD göçmenlik başvuru resmi sitesi hangisidir gibi merak edilen tüm soruların yanıtı bu yazıda!

Trump’ın başkan olmasıyla birlikte green card çekiliş şartlarının ağırlaştırılması da gündeme geldi. Şu anda yalnızca şans faktörünün etkili olduğu çekilişte eğer Trump’ın istedikleri olursa büyük olasılıkla çoğu kişi ABD hayallerine elveda diyecek. Hal böyle olunca insanlar iyice tedirgin oldu ve belki de son şans diyerek green card’a başvuru yapıyorlar.

Green Card Nedir?

Green Card, ABD’nin Amerikalı olmayan kişilere ABD’de süresiz çalışma ve oturma izni verdiği hizmetin adıdır. Bu hizmetin kimlere verileceği yılda bir defa yapılan çekiliş sonucu belirlenir. Çekilişe başvuran kişilerden kabul edilenler gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde ABD’de diledikleri kadar oturma ve çalışma izni alabilirler. Bu izin yalnızca oturma ve çalışma hakkını değil, oy vermek dışında ABD vatandaşlarına verilen tüm hakları kapsar. ABD her yıl greed card başvurusu yoluyla on binlerce göçmeni ülkesine kabul etmektedir.

Green Card Çekilişi Hakkında Bilgi

Göçmenlik başvurusu yapanlar arasında çekilen bu kurada herkesin eşit olduğu bir sistem vardır. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvurular değerlendirilerek sonuçlar açıklanır. Herkes ABD göçmenliği için başvuru yapabilir. Cinsiyet, ırk, meslek, din, dil gibi ayrımlar yoktur. Kabul edilmek için dil bilmenize de gerek yoktur. Başvuru da herkesin şansı eşittir. Yani lise mezunu bir marangoz ile ordinaryus profesör aynı şansa sahiptir. Siz de gerekli koşulları yerine getiriyorsanız şansınızı deneyin. Belki de bu sayede yeni ve güzel bir hayata başlayabilirsiniz.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Green Card başvurusu ABD’nin açmış olduğu resmi site üzerinden yapılır. Bu siteye giderek hiçbir ücret ödemeden çekilişe katılmak için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapan aracı firmalar da vardır. Bu firmalar daha tecrübeli oldukları için başvuruda yanlış bir şey yapmanızı engelleyebilir. Çünkü her yıl yüzbinlerce kişinin green card başvurusu hatalı işlemler nedeniyle iptal edilir. Green Card başvurusu nasıl yapılır hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Çekilişe başvurmak için acele etmeyin. Çevrenizde ve internette bilen kişilere sorun ve söylenenleri dikkatle dinleyin.

Ayrıca forumlarda bu konuda tecrübeli kişiler düşük ücretler karşılığında sizin adınıza başvuru yapabiliyorlar. Bilgi almak isterseniz iletişim sayfasındaki mail adresimden bana ulaşabilirsiniz.

Green Card Başvuru Şartları

1- Başvuru yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmalısın.
2- Lise veya dengi okul mezunu olmalısın.
3- Lise mezunu değilsen yetenek gerektiren bir işte 5 yıl içinde en az 2 yıl çalışmış olmalısın.
4- ABD’de yaşayabilmek için gerekli olan bir miktar birikmiş paran olmalı.

Green Card Başvuru Tarihleri 2019

ABD her yıl ekim ve kasım ayları arasında çekiliş başvurularını toplar. Bu süre içerisinde başvuru yapabilirsiniz. Bu aylar dışında hiçbir zaman başvuru alınmaz. Başvuruyu kaçırırsanız bir sonraki seneyi beklemek zorunda kalırsınız. 2018 yılı için başvuru başlangıç tarihi 3 Ekim 2017. Bitiş tarihiyse 7 Kasım 2017. Bu tarihler arasında istediğiniz zaman çekilişe başvuru yapabilirsiniz.

Amerikan Green Card Resmi Sitesi

Bu konuda ortalıkta bir sürü dolandırıcı site var. Paranızı alıp başvuru yapmayandan tutun da binlerce lira paranızı alıp garanti diye kandıranlar bile var. Kimse bu konuda garanti veremez çünkü yazının başında da belirttiğim gibi şans faktörü etkilidir. Adı üstünde “çekiliş”. O yüzden her siteye girip bilgileriniz vermeyin. Green Card resmi sitesi ve güvenilir aracı şirketler dışında kimseyle irtibat kurmayın. Yukarıdaki videoyu izlediyseniz kafanızda az çok bir şeyler canlanmış demektir. Amerikan green card başvuru resmi sitesine gitmek isterseniz linke tıklayabilirsiniz: https://www.dvlottery.state.gov/

Rehberlik etmesi için resmi bilgilendirme: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-Translations/DV-2019-TURKISH.pdf

Hepinize bol şans diliyorum, umarım hepiniz daha iyi bir hayata sahip olursunuz.

İyi günler!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir