Anasayfa / Uncategorized / Firefox IDM Eklentisi Ekleme Nasıl Yapılır?

Firefox IDM Eklentisi Ekleme Nasıl Yapılır?

firefox idm etkinleştirme eklenti

Firefox idm eklentisi nasıl kurulur, uyumluluk sorunu giderme, ilişkilendirme ve çalışmama sorunları çözümü için detaylı anlatım.

Mozilla Firefox kullananların vazgeçilmez eklentilerinden bir tanesi: İnternet Download Manager (idm). Bu program eklentisi sayesinde indirmek istediğiniz tüm video ve diğer dosya türlerini rahatlıkla ve son sürat indirebilirsiniz.

Fakat bazı durumlarda mozilla idm eklentisi çalışmıyor ve uyumluluk sorunu oluyor. Bunun bir çok nedeni var. IDM’nin yada firefox’un güncellenmemesi gibi nedenler… Bu yazımızda idm firefox eklentisi bozuk diyenler için bu sorunu nasıl düzeltebileceklerini anlatacağız. Günün sonunda bozuk olan firefox idm eklentisi sorunsuz çalışmaya başlayacak ve indirmelerinize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Eski anlatımların tamamı geçerliliğini yitirdiği ve idmmzcc.xpi dosyası kurulurken “idm integration eklentisi firefox ile uyumsuz” hatası verdiğinden sizler de bu güncel yöntemi deneyerek internet download manageri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Firefox IDM Eklentisi Nasıl Kurulur?

Öncelikle Firefox’u ile idm ilişkilendirmek gerekiyor. Bunun için Firefox’un ve Internet Download Manager’in son sürüme güncellediğinizden emin olun.
Ardından aşağıdaki adresten en güncel firefox idm eklentisini indirin:

https://drive.google.com/uc?export=download&id=0B_Un1YeDl0redjFQeWZpZy1VQXc

Firefox idm eklentisini indirip dosyayı masaüstüne kaydedin.
Mozilla Firefox’u açıp masaüstüne kaydettiğiniz idmmzcc3.xpi isimli dosyayı firefox’a sürükleyip bırakın.

firefox idm ekle
firefox idm ekle

IDM Entegration Module eklensin mi yazılı bildirim çıkacak, Ekle ve ardından Tamam deyip devam edin.

idm entegration module kurma
idm entegration module kurma

Eğer bu bildirim çıkmazsa eklentiyi sürüklediğiniz yere bir kere tıklayın.
Firefox idm eklentisi başarıyla kurulmuştur. Menü > Eklentiler bölümünden kontrol edebilirsiniz. Etkin değilse etkinleştirebilirsiniz.

Mozilla Firefox ile idm uyumluluk sorununu gidermiş ve başarıyla ilişkilendirmiş olduk. Bu sorun idm firefox eklentisinin bozuk olmasından kaynaklanıyordu. İnternetteki en iyi firefox video indirme eklentisi idm olduğundan kimileri için önemli bir detaydı. Artık istediğiniz dosyayı veya videoyu indirmekte sorun yaşamayacaksınız.

Firefox 58 İDM Eklentisi

Bu yazıda paylaştığımız eklenti dosyası Mozilla Firefox’un son sürümü olan 58. sürüm ile uyumlu çalışmaktadır. Tek yapmanız gereken yukarıdaki sarı linkten idm eklentisi indirmek ve tarayıcıya sürükleyip bırakmaktır. Ardından idm ile firefox ilişkilendirilmiş olacak ve tarayıcı üzerinden indirme yapabileceksiniz.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir