Anasayfa / Uncategorized / Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? [2019]

Facebook Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? [2019]

Facebook Hesap DondurmaFacebook’dan bıktınız mı? Yada facebook artık size güvenli gelmiyor mu? Akrabaların ne yediğini paylaştıkları fotoğraflar yada siyasi paylaşımlar sizi daraltıyor mu? O halde Facebook hesabınızı dondurabilirsiniz. Facebook hesabını dondurmak demek hesabı geçici olarak kapatmak demektir. Bir süre kafanızı dinlemenize yarar.

Facebook hesabınızı dondurmaya niyetliyseniz öncesinde bilmeniz gerekenler bazı şeyler var. Öncelikle size ait olmayan bir facebook hesabını kapatamazsınız. Yani şifresini unuttum, dışardan kapatayım olmuyor. O hesaba mutlaka giriş yapabiliyor olmanız gerek.

Facebook Hesabını Dondurmak

Facebook hesabını dondurup geçici olarak kapattıktan sonra hesapta kayıtlı hiçbir not, fotoğraf, video ve mesaja erişemezsiniz. Buna arkadaş listenizdeki kişiler de dahildir. Yani sizin paylaştığınız bir fotoğraf başkalarının hesaplarındanda görüntülenemez. Bütün beğeniler, yorumlar her şey geçici olarak silinir. Ta ki siz hesabı yeniden aktifleştirene kadar. Hesabınızı dondurduğunuza pişman olursanız anında yeniden giriş yapıp geri açabilirsiniz. Arkadaş listeniz ve diğer her şey kısa süre içinde yerine gelecektir.

Facebook Hesap Kapatmak

Facebook hesabını kapatmak için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanın dışında hesap şifresini de ezbere biliyor olmalısınız. Eğer hesaba giriş yapıyor ama şifresini bilmiyorsanız kapatamazsınız. Çünkü facebook hesap dondurma işlemi sırasında sizden kontrol amacıyla hesabın şifresini de isteyecektir… Facebook hesabını kapatmak tüm bilgilerin geçici olarak kayıtlardan silinmesi demektir. Yalnız facebook hesabınızı kapattığınızda başkalarına gönderdiğiniz mesajlar silinmez. O kişiler bu mesajlara ulaşmaya devam eder. Ayrıca isminiz arkadaş listelerinde görünmeye devam eder. Bu kişiler yalnızca profilinize giremezler.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabını dondurmak için ana sayfaya gidin: Facebook Giriş >

Sağ üst köşedeki ok işaretine tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.

Facebook hesabını dondur ayarlar

Genel Hesap Ayarları açılacak. Hesabı Yönet sekmesinin karşısındaki Düzenle’ye tıklayın.

Facebook hesabını yönet

Hesabını Dondur seçeneğine tıklayın.

Facebook hesabını dondur kurtul

Yukarıda belirttiğim gibi bu adımda karşınıza şifre isteyen son bölüm gelecek. Şifrenizi girdikten sonra Devam butonuna tıklayın.

Facebook hesabını dondur butonu

Ardından bir kapatma nedeni belirleyin Dondur diyerek işlemi tamamlayın.

Facebook hesabını dondur butonu

Facebook hesabınızı dondurdunuz. Bu işlem geçici bir işlemdir. İstediğiniz zaman ana sayfaya giderek mail ve şifrenizle giriş yapıp hesabınızı aktifleştirebilirsiniz. Eğer facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek isterseniz şu yazıya göz atabilirsiniz: Facebook Hesap Silme


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir