Anasayfa / Uncategorized / Facebook Arkadaşlık İsteği Kapatma | Facebook’da Kimse Beni Eklemesin

Facebook Arkadaşlık İsteği Kapatma | Facebook’da Kimse Beni Eklemesin

Facebook interneti olan herkesin bir hesabının olduğu, ülkemizde en yaygın kullanılan sosyal medya sitesi. Bu site 7’den 70’e herkese hitap eden sayfaları içinde bulunduruyor. O nedenle okula yeni başlamış yeğeniniz de, 70 yaşındaki amcanız da sizi facebook’da arkadaş olarak ekleyebilir. Hal böyle olunca ne gizlilik kalıyor ne eğlence.

Bunun dışında facebook’da aktif bir hesabınız varsa hiç tanımadığınız insanlardan da arkadaşlık isteği gelebiliyor. Tanımadığınız insanların sizi eklemesini istemezsiniz. Çünkü fotoğraflarınız, durum paylaşımlarınız, yer bildirimleriz, kısaca bütün hayatınız facebook profilinizdedir.

Facebook arkadaşlık isteklerini kapatmanın yolunu göstermek istiyorum. Facebook’da arkadaş olarak eklemeyi engellemek gizlilik açısından önemlidir. Arkadaşlık isteklerini tamamen engellemek ise mümkün değil. Facebook “sosyal” bir platform olduğu için haliyle buna izin vermiyor. Fakat arkadaşlık isteklerini belli bir ölçüde kapatmak mümkün. Bu da yalnızca sizi tanıyan kişilerin eklemesiyle oluyor.

Facebook Arkadaşlık İstekleri Nasıl Kapatılır?

Facebook sitesinde en üstte bulunan arkadaşlık istekleri işaretine tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.

facebook arkadaşlık isteği ayarı

Arkadaşlık İsteği Ayarı” başlıklı pencerede “Sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir?” ayarını “Arkadaşlarımın Arkadaşları” olarak ayarlayın ve Bitti butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

arkadaşlık istekleri kapatma ayarı

Bundan sonra size yalnızca tanıdığınız kişiler arkadaşlık isteği gönderebilir. Bu istekleri onaylayıp onaylamamak da size bağlı tabii ki, arkadaşınız olmasını istemediğiniz birini profilinden tamamen engelleyebilirsiniz.

Arkadaşlık isteklerini tamamen kapatmak mümkün değil. Bir facebook hesabım olsun ve “hiç kimse bana arkadaşlık isteği gönderemesin” diyorsanız bunu yapabilmenin yolu yok.

Arkadaşlık isteklerini tamamen kapatmaya “en azından şimdilik” facebook izin vermiyor.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir