Anasayfa / Uncategorized / Facebook Arama Geçmişi Silme | Facebook Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Facebook Arama Geçmişi Silme | Facebook Geçmişi Nasıl Temizlenir?

facebook arama geçmişini silmeFacebook arama geçmişiyle başınız dertte mi? Öyleyse silme işleminin detaylarına gözatın…

Facebook arama geçmişini silmek isteriz çünkü facebook arama butonuna basıldığı anda ne aradıysanız ortaya döker. İnsanlar bunun başkaları tarafından görülmesini istemez. Facebook arama önerileri çubuğu sizi zor duruma sokabilir.

Arama geçmişi facebook hesabınızın kuruluşundan bu yana ne aradıysanız hiç atlamadan tamamının kaydını tutar. Düzenle seçeneğini seçerek geçmişten günümüze ne aradığınızı görebilirsiniz. Bu kayıtlar yıllık ve aylık olarak tutulur ve siz silmedikçe asla silinmez.

Facebook Arama Geçmişini Silmeden Önce Mutlaka Okuyun!

Arama geçmişi sizin için önemli olabilecek kayıtları tutar. Bu nedenle facebook arama geçmişini silmeden önce arama bölümüne tıklayın ve Düzenle’yi seçin. Açılan sayfada aşağıya doğru inerek geçmişte hangi yıllarda hangi sayfaları veya kişileri aradıysanız görebilirsiniz. Bu aramalardan sizin için önemli olanları bir yere not etmek istebilirsiniz. Bu önemli bir kişi, önemli bir sayfa veya unutmamanız gereken başka bir şey olabilir.

Facebook Arama Geçmişini Silmek

Facebook arama geçmişini silmenin iki farklı yolu var. Bunlardan ilki elle tek tek silmek. Bu yöntem daha az dikkat çekeceğinden özellikle anlatmak istiyorum. Eşinizle ortak bir facebook hesabınız varsa bu yöntem çok işinize yarayacaktır. Çünkü facebook’taki bütün arama geçmişini bir anda yok etmek şüpheleri üzerinize çekmenize neden olabilir. Fakat son birkaç günde aradığınız şeyleri silmek hiç kimse tarafından fark edilmeyecektir… Diğer yöntemde ise bütün facebook arama kayıtlarını tek seferde silerek tüm geçmişinizden kurtulabilirsiniz. Şimdi bunların nasıl yapılacağını görelim.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Öncelikle Facebook ana sayfasını açın: facebook.com
Daha sonra Ara bölümüne tıklayın ve Düzenle’yi seçin.

facebook arama geçmişini görüntüle
facebook arama geçmişini görüntüle

Düzenle’ye tıkladıktan sonra açılan sayfada “Arama Kayıtlarını Sil” seçeneğini seçin.

facebook arama kayıtlarını sil
facebook arama kayıtlarını sil

Bu şekilde facebook arama geçmişini tamamen silmiş oldunuz. Eğer tek tek silmek isterseniz kaydın karşısındaki Düzenle işaretine tıklayıp Sil diyebilirsiniz.

facebook arama geçmişini silme
facebook geçmiş sil – temizle

Facebook Arama Geçmişini Kapatma

Bazı kullanıcılar aradıklarım hiç kayıtlı kalmasın diyebilirler. Bu çok makul bir istek, sonuçta bu aramaların kişilerin kendi özelidir ve başkalarının bilmemesini istemek çok doğaldır. Fakat facebook kayıt tutmak konusunda oldukça ısrarcı bir şirket. Maalesef facebook arama geçmişini kapatmanın bir yolu yok. Eğer gelecekte böyle bir imkan sunulursa bunu sizinle paylaşmaktan geri durmayız. Şimdilik bu yöntemlerle idare etmek durumundayız.

Hoşçakalın!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir