Anasayfa / Uncategorized / Dns Değiştirme Programı DNSJumper [2019]

Dns Değiştirme Programı DNSJumper [2019]

dns değiştirme programıDns değiştirme programı DNS Jumper’e yakından bakıyoruz. Dns değiştirme programı kullanarak bir tuşla dns değiştirmeyi ve diğer tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

DNS değiştirmek günümüzde vazgeçemediğimiz bir şey. Artan internet yasakları ve dns kullanmanın interneti hızlandırması nedeniyle insanlar artık dns adreslerini ezbere biliyorlar.

Windows’da dns değiştirmek ağ ve paylaşım merkezini kullanıyoruz. Bu sayede giremediğimiz sitelere girebiliyor ve daha hızlı bir internet deneyimi yaşıyoruz. Ancak manuel dns değiştirmek biraz zahmetli bir iş. Her dns çalışmıyor, bazıları yavaş veya istediğimiz sonuçları veremebiliyor.

İşte tam bu noktada imdadımıza yetişen Türk yapımı oldukça pratik bir dns değiştirme programı var: DNS Jumper. Henüz kullanmadıysanız olmazsa olmazlarınız arasında yer açmaya hazırlanın çünkü bu program elle tek tek uğraşarak yaptığınız bir çok işi tek tuşla yapmanıza yarıyor.

Sordum.org sitesi tarafından geliştirilen bu program tamamen ücretsiz ve reklamsız. İçerisinde ortalama 50 adet farklı dns adresi barındıran bu araç sayesinde bir tıkla istediğiniz dns adresini seçebiliyorsunuz.

dns değiştirme programı

DNS Jumper programının en çok hoşuma giden özelliklerinden birisi en hızlı dns hangisiyse onu da belirleyebilmesi. En Hızlı Dns butonuna bastığınızda karşınıza gelen ekranda Testi Başlat diyerek kayıtlı bütün DNS adreslerini teste tabi tutuyor ve en iyi sonuç veren hangisiyse bunu görebiliyorsunuz. Testin sonucunda en hızlı dns’yi seçip uygulaya diyebilirsiniz.

Test sonuçlarına göre 2017 yılının en hızlı dns adresi Google DNS.

en hızlı dns

DNS Jumper kullanarak dns önbelleğini temizlemeniz mümkün. Normalde Windows cmd komutlarına ipconfig/flushdns yazarak yapılan bu dns temizlik işlemi program sayesinde oldukça kolaylaşmış.

flush dns

Programın seçenekler bölümünden ince ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. Dil değiştirme, güncelleme, bağış, web sitesi, hakkında gibi detaylar burada yer alıyor. Ayarlar seçeneğine tıklayarak Genel Ayarlar’a ulaşabiliyorsunuz. Burada programı windows açılışında başlatmaktan tutun dns değiştirildiğinde bildiri mesajı gelip gelmeyeceğine kadar tüm ayarlar mevcut.

dns jumper ayarları

Genel Ayarlar’a ek olarak DNS Listesi sekmesinden kendi kullandığınız ancak DNS Jumper’da bulunmayan özel bir DNS adresini de eklemeniz mümkün. Yada hali hazırda çalışmayan bir DNS adresi varsa bunu da güncelleyebilir yada silebilirsiniz.

dns ekle

Günümüz ihtiyaçları göz önüne alındığında DNS Jumper, sürekli dns değiştiren windows kullanıcıları için ideal bir program. Ayrıca Türk yapımı olması da ayrı bir gurur kaynağı. Siz de dns değiştirmek istiyorsanız bu programı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir