Anasayfa / Uncategorized / CS:GO Tam Ekran Sorunu Nasıl Çözülür? | Ekranı Tam Yapma

CS:GO Tam Ekran Sorunu Nasıl Çözülür? | Ekranı Tam Yapma

cs:goCS:GO oynayan oyuncuların yakındıkları büyük sorunlardan biri oyunun bir türlü tam ekran olmaması sorunu. Farklı modlar ve farklı çözünürlükler denendiği halde CS:GO bir türlü tam ekran yapılamıyor ve oyun zevki yarım kalıyor. Oyun içinde ekran yanları siyah kalıyor ve kötü bir görüntü oluşuyor. CS:GO tam ekran sorunu genellikle laptop ve Windows 10 kullanıcılarında ortaya çıkan bir sorun. Bu sorunu çözmek için farklı yöntemler var. Ekran kartınızın yada bilgisayarınızın modeline göre yöntemler değişiyor. Sizler için bunları derleyip faydalı bir yazı ortaya çıkarmaya çalıştım. Yazılan tüm çözüm önerilerini deneyerek cs:go düşük çözünürlük sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

CS:GO Tam Ekran Sorunu Çözüm Önerileri

Ekran Kartı Sürücünüzü Güncelleyin

Gereksiz ve konuyla alakasız olduğunu düşündüğünüzü biliyorum ancak sorunların başında oyuncuların ekran kartı sürücüsünü güncellememe inadı geliyor. Ekran kartı üreticilerine yapılan geri dönüşler ciddiye alınır, bu dönüşlere uygun olarak belirli aralıklarla güncellemeler yayınlanır. Eğer cs:go tam ekran olmuyor diyorsanız bunun nedeni ekran kartı sürücünüzün eskimiş olması olabilir. Şimdi hangi ekran kartını kullanıyorsanız arayüzünü açın ve son sürüme güncelleyip bilgisayarınızı yeniden başlatın. NVIDIA için Geforce Experience > Sürücüler > Güncelleştirmeleri Kontrol Et, AMD için AMD Radeon Ayarları > Yeni Güncelleme > Güncelleştirmeleri Kontrol Et diyerek son sürüme geçebilirsiniz.

Borderless Gaming Programını Kullanın

Borderless Gaming isminde oldukça yararlı bir program var. Bu program sayesinde sadece CS:GO’da değil tüm oyunlarda tam ekran olmama sorununu çözebilirsiniz.

1 Linke tıklayın ve BorderlessGaming9.4.9_admin_setup.exe seçeneğinden programı indirip kurun: Borderless Gaming İndir
2 Programı açıp Options’u seçin ve ve Usa Global Hotkey’in işaretlendiğinden emin olun.
3 Program açıkken CS:GO’yu da açın ve CS:GO ana menüdeyken ALT+TAB yaparak programa tekrar dönüş yapın.
4 Processes bölümünde CS:GO’yu göreceksiniz. CS:GO’yu seçip sağ ok işaretine tıklayarak Favorites bölümüne ekleyin.
5 CS:GO’nun tam ekran olduğunu göreceksiniz. Eğer olmadıysa birkaç defa ALT+TAB yapın.

Klavye Kısayollarını Kullanın

CS:GO’da ve diğer oyunlarda çözünürlüğü tam ekran yapmak için klavye kısayollarını kullanabilirsiniz. Bu kısayollar görüntü ayarlarınızı düzenleyerek sorununuza çözüm sağlayabilir. Bu kısayollardan ilki CTRL + ALT + F11. Oyuna giriş yaptıktan sonra bu kısayolu kullanırsanız oyun tam ekran olacak ve yanlardaki siyahlıklar gidecektir. Tek sorun oyundan çıktıktan sonra masaüstü çözünürlüğünün de değişmesi. O nedenle görüntü ayarlarını her oyun sonrası eski haline getirmeniz gerekiyor. Diğer kısayol ise ALT+ENTER. Bu kısayol da aynı şekilde oyun çözünürlüğü full ekran yapmaya yarıyor.

CS:GO Görüntü Ayarlarını Gözden Geçirin

CS:GO ilk kurulduğunda size en uygun ayarları veremiyor olabilir. Bu nedenle oyuna giriş yapıp kendinize uygun bir çözünürlük belirlemelisiniz. Seçenekler > Görüntü Ayarları’na girerek buradan ölçeklendirme yapın. Görüntü Oranı, Çözünürlük ve Görüntü Modu seçeneklerinin tüm kombinasyonlarını deneyerek size en uygun çözünürlüğü kaydedin. Bu işlemi yapmadan önce masaüstü çözünürlüğünü 1024×768 yaparak da deneyebilirsiniz.

Eğer buradaki çözüm önerilerinden hiçbiri işinize yaramadıysa sorun Windows 10 ile alakalıdır. Optimizasyon sorunları büyük ölçüde çözülse de halen bazı sorunlar çözüm bekliyor, bunlardan biri de tam ekran sorunu. Kesin çözüm isterseniz daha kararlı işletim sistemleri olan Windows 7 veya Windows 8’e geçebilirsiniz.

“Windows 10 cs go tam ekran nasıl yapılır” bunu gösterme çalıştık, umarım işinize yaramıştır.

İyi oyunlar!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir