Anasayfa / Uncategorized / Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Rehberi

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Rehberi

windows 10 ücretsiz yükseltmeÜcretsiz Windows 10 sahibi olmak ister misiniz? Microsoft size bu fırsatı sunuyor ve Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapmanıza olanak sağlıyor. Windows 10 ücretsiz yükseltme rehberini okuyarak siz de ücretsiz ve tamamen yasal bir Windows 10 sahibi olabilirsiniz.

Windows 10 işlevselliği ve performansıyla bugüne kadar çıkan windows sürümleri içinde en iyisi. Hal böyle olunca insanlar Windows 10’a ücretsiz yükseltme için can atıyor. Peki nasıl ücretsiz windows sahibi olabiliriz? Bu sorunun yanıtını microsoft bizzat veriyor: Windows 10 Yükseltme Aracı!

Microsoft, Windows’a geçmek isteyen kullanıcılar için ücretsiz bir yükseltme hizmeti sundu. Eski işletim sisteminiz lisans anahtarı olmadan etkileştirildiyse bile Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapabilirsiniz. Ücretsiz windows sahibi olmak için tek yapmanız gereken windows 10 yükseltme aracını indirmek ve istediğiniz windows 10 sürümünü seçmek. Artık orjinal bir windows 10 sahibisiniz!

Microsoft, tüm kullanıcılarını tek bir OS içinde toplayabilmek için dileyen herkese eski işletim sistemlerini windows 10’a ücretsiz yükseltebileceğini açıkladı. Windows 10 kullanım oranları 2017 yılı itibariyle ciddi artış göstererek Windows 7’yi bile geçti. Hatta ürün anahtarı olmadan etkileştirilen windows kullanıcılarının bile windows 10’a geçebileceği duyuruldu.

Peki Windows 10 ücretsiz yükseltme nasıl yapılır? Windows 10 yükseltme aracı nasıl kullanılır? Detaylar yazımızda.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Rehberi

Aşağıdaki linke tıklayın ve açılan sitedeki Upgrade Now butonuna tıklayarak windows 10 ücretsiz yükseltme aracı yazılımını indirin.

Windows 10’a yükseltme yardımcısı çalışacak ve karşınıza “Windows 10’a Yükseltin” ekranı çıkacak. Kabul Et diyerek devam edin.

Windows 10'a yükselt

Ardından bilgisayarınızın Windows 10’a uyumlu olup olmadığı kontrol edilecek. İleri diyerek devam edin.

Yükseltmeniz Hazırlanıyor” ekranında bilgisayarınız Windows 10’a transfer edilecek. Burada bir süre beklemeniz gerekebilir. Simge Durumuna Küçülterek işinize devam edebilirsiniz.

Windows ücretsiz yükseltme

Yükseltmeniz Hazır” ekranında “Şimdi yeniden başlat” butonuna tıklayın.

windows 10 ücretsiz yükseltme nasıl yapılır

Bundan sonraki süreç biraz zaman alabilir. Bilgisayarınıza müdahale etmeden bitmesini bekleyin. İşlemin sonunda eski işletim sisteminiz yerine en güncel Windows 10 sürümüne geçiş yapmış olacaksınız. Üstelik eski dosyalarınız da aynen aktarılmış olacak.

Windows 10 ücretsiz yükseltme yaptıktan sonra performans sorunları yaşarsanız temiz kurulum yapabilirsiniz. Temiz kurulum için ISO dosyası hazırlamayı bilmiyorsanız şuraya gözatabilirsiniz: Windows 10 Kurulum USB’si Hazırlama | ISO’yu USB Belleğe Yazdırma

Windows 10 Etkinleştirme

Windows 10’a geçiş yaptık ama lisans anahtarı isterse ve bizi kısıtlarsa ne olacak diye düşünenler vardır. Bu endişenizde haklısınız çünkü lisans anahtarınız yoksa windows ayarları bile düzenlemenize izin vermez. Ancak bu konuda endişelenmeniz gerek yok.

Yukarıdaki işlemleri eksik şekilde tamamladıktan sonra windows 10 otomatik olarak etkinleştirilmiş olacak. İster oem key ile isterseniz de yasal olmayan programlar kullanmış olun, window 10 etkinleştirilmiş olarak yüklenecek.

Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için bkz: Windows 10 Etkinleştirme | Windows 10’u Ücretsiz Orjinal Yapın!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir