Anasayfa / Uncategorized / Blogger’da AMP Temaya Görsel Nasıl Eklenir?

Blogger’da AMP Temaya Görsel Nasıl Eklenir?

Blogger'da AMP Temaya Görsel Nasıl Eklenir?Eğer AMP ile ilgili arama yaparak bu sayfaya geldiyseniz ne demek olduğunu da biliyorsunuz demektir. AMP hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz Blog Hocam sitesinin şu yazısını okuyabilirsiniz: Blogger’da AMP Kullanımı.

Blogger kullanıyorsunuz, bir AMP tema yüklediniz ve yazılarınıza görsel mi yüklemek istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Sizlere bu yazımda AMP temalarda yazıya nasıl görsel ekleyebileceğinizi göstereceğim. “Ne demek görsel eklemek? Editörde butonu var ya işte tıklarım yüklerim olur biter!” diyebilirsiniz ama bu iş maalesef o kadar kolay değil. AMP temaya görsel eklemek sıradan temalara görsel eklemekten biraz daha farklı. Gelin hep birlikte nasıl yapabileceğimize bakalım.

AMP Temaya Görsel Ekleme

Sıradan bir blogger teması kullananlar editörü açıp görseli yazıya eklediklerinde işlem tamamdır. Bu şekilde yazıya eklenen bir görsel sıradan temalar için hiçbir sorun teşkil etmez. Fakat AMP tema kullanıyorsanız bu yöntem işinize yaramaz ve gerekli düzenlemeleri yapmazsanız AMP hatası alırsınız. Yapmanız gereken blogunuza bir resim yüklemek ve resmin linkini aşağıdaki kodda uygun yere yerleştirmektir.

[<amp-img height=”500″ layout=”responsive” src=”/img/resim.jpg” width=”1000″></amp-img>]

Yukarıda gördüğünüz width değeri resmin uzunluğunu, height değeri ise yüksekliğini belirler. Eklemek istediğiniz resmin linkini kopyalayıp /img/resim.jpg yazan kısma yapıştırmanız yeterli.

Bu kodu sürekli kullanmanız gerektiğinden bir yere not edin. Eğer not etmek yerine her yazıda otomatik olarak karşınıza gelsin isterseniz Ayarlar > Yayınlar, yorumlar ve paylaşım > Kayıt Şablonu bölümüne ekleyin ve kaydedin.

İyi bloglamalar!


Birde Buna Bak

pubg vac ban yedim ne yapmalıyım, mobil ve masaüstü oyundan atıldım

PUBG VAC Ban Yedim Ne Yapmalıyım?

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), ortalama üstü fiyatıyla 30 milyon satış adedine ulaşan survival oyunu. Piyasadaki bütün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir